Facebook Tayland Kralının videosunu yasakladı

Ana Sayfa Haber İlginç Facebook Tayland Kralının videosunu yasakladı
Yunus Emre İyitütüncü   Facebook;Hükümetin talebi üzerine videoyu kaldırdığını belirti.

Tartışmalı video, çevrimiçi olarak paylaşan aktivistlere göre, taç giymiş hükümdarı, kollarında süslü dövmeleri gösteren parlak sarı ürünün bulunduğu bir alışveriş merkezinde yürüyüşü gösteriyor. Ancak, yasaklandıktan sonra onu Tayland’da Facebook üzerinden paylaşmak mümkün değil.

Kral Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun bir kadının yanında ve bir koruması gibi görünen erkekler eşlik ediyor.

Bu kıyafetlerdeki kralın resimleri daha önce internette dolaştı. Fakat bu onun kral olmadan önce onu gösteren ilk video olarak düşünülüyor ve kıyafetini oldukça daha muhafazakâr hale getiriyordu.

Facebook Tayland Kralı'nın videosunu yasakladı

64 yaşındaki Kral, babası Bhumibol Adulyadej’in bu yılın başlarında öldü ve tahtını aldı. Videolar, sadece aylar öncesine göre geçen Haziran ayında çekildi.

Facebook, Tayland makamlarından gelen bir talebe cevaben videonun kaldırıldığını ileri sürdü.

Bir Facebook sözcüsü Vice Haber’e göre, “Hükümetler internetteki herhangi bir şey yasalarını ihlal ederse, Facebook gibi şirketlerle iletişime geçebilir ve bu içeriğe erişimi kısıtlamamızı isteyebilirler” dedi.

 

Kaynak:http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/facebook-thailand-king-thai-video-crop-top-bodindradebayavarangkun-maha-vajiralongkorn-a7729886.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir