Bloomberg’in haberine göre, Facebook TV’nin iki hafta içinde gerçekleşeceği duyuruldu. 

İlk gösterim için TV ortaklarından ‘spotlight’ şovlarının  ilk bölümlerini hazırlamaları ve Facebook TV için göndermeleri istendi.

Facebook ile ortaklık kuran medya şirketleri tarafından hazırlanan bu şovlar, 5 ile 10 dakikalık süre aralığında, pek fazla pahalı olmayan içeriklerden oluşacak. Bunun yanı sıra hazırlanan şovlar, Facebook ‘un reklam gelirlerinin %45’ini oluşturacak.

Facebook’un ileride başlatmayı planladığı gelecekteki TV içerikleri ise Facebook’un sahip olduğu 20 ile 30 dakikalık şovlar olması bekleniyor. Şu anki ortak medya şirketleri ise; Group Nine Media, BuzzFeed, ATTN, and Vox Media.

Aslında başlangıçta bu TV şovlarının, Haziran ayı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyordu. Ancak Ağustos ayına ertelendiği bildirildi. Bu konuda bazı bilgili kaynaklar ise Bloomberg’e, biraz daha gecikmenin yaşanabileceği ihtimali haberini de verdi.

Facebook TV’nin, YouTube videolarından biraz daha üstün olacağı ama Netflix ve HBO’nun da altında kalacağı düşüncesindeler. Facebook, reklam verenlere paketlenmiş News Feed’den daha fazla alana ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu, şirketin daha uzun biçimli eğlencelere yönelmesinin yanı sıra, Facebook Mesenger’a gelecek olan reklamların da Facebook TV ile alakası olabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir