Dünya’nın hala sosyal medya devi olan Facebook, getirdiği uygulamalar ve yenilikler ile güncel kalmayı başarıyor. Canlı yayınlar, oyun videoları, online oyunlar gibi platformlarda sürekli güncelleme yapan Facebook, bu kezde kullanıcılarına anket doldurarak para kazanabilecekleri olan Facebook Viewpoints uygulamasını piyasaya sürdü.

Facebook yaptığı bu hamleler ile yıllardır, hem güncelliğini korumakta hemde kullanıcılarına avantajlar sağlayarak onları kendisi de bağlamaktadır. Viewpoints pazar araştırma uygulaması ile kullanıcılara katıldıkları anketler karşılığında para kazandırıyor.

Facebook Viewpoints’e katılmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Uygulamaya katıldıktan sonra ikamet ettiğiniz ülke, e-posta adresi, cinsiyet ve doğum tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu arada Facebook’da hesabınız varsa bu  bilgilerin hepsi kendiliğinden dolacaktır.

Facebook Viewpoints Uygulaması

Facebook Viewpoints ios

Uygulamada yeterli miktarda puan toplamanız durumunda, hesabınıza belirli miktarda ödeme yapılmaktadır. 1000 puan topladığınızda 5 dolar hesabınıza para yatacak.

83 sorudan oluşan 15 dakikalık ankete katılarak 1.000 puan kazanmanın mümkün. Anketleri kısa süre zarfı içinde bitirebilirsiniz. Viewpoints ile elde edilecek bilgilerin genel olarak WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya devlerinin gelişiminde kullanacağını bildirmektedir. Ayrıca kullanıcı bilgilerinin üçüncü taraflara satmayacaklarını söylemektedir.

Facebook Viewpoints uygulaması yalnızca ABD’de kullanılmaktadır. Uygulama gelecek yıl farklı ülkelerde de kullanıma sunacağını bildirmektedir.

Facebook Viewpoints uygulaması iOS için indirmek için tıklayın.

Facebook Viewpoints uygulaması Android için indirmek için tıklayın.

Trend içerikler

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/11/25/facebook-viewpoints/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!