MEB’in son yıllarında en önemli projelerinden biri olan Fatih projesi, öğrenciler ve öğretmenler için interneti kullanma noktasında çok işlerine yaramaktadır. Tabi fatih wifi şifresine bağlamak hiçte kolay olmuyor. Sürekli şifreler değişebilmektedir. Peki, fatih internet şifresi nasıl bulunur, sizler için hepsini derledik.

Fatih İnternet Şifresi

Şifreleri sizler için hepsini derledik. Bildiğiniz üzere her okulda farklı olabilmektedir. Fatih wifi şifre 2020 yılında aşağıdaki listede yer almaktadır.

fatih internet şifre

 

Yukarıdaki şifreleri Ayarlar > Wifi > f@tih fatih ağını seçtikten sonra şifrelerden ”fatih şifre 1” ile başlayın sırasıyla şifreleri deneyin.

İnternete Bağlıyım fakat internet yok?

Fatih internet şifresi ile fatih ağına bağlanmanız, internete  yüzde yüz olarak eriştiğiniz anlamına gelmiyor. MEB, fatih ağlarında bir filtre uygulamaktadır.

Dahası filtreye takılan siteler ve uygulamalara fatih ağı ile erişim mümkün değil. Bunun için VPN yazımıza girerek oradan bağlanabilirsiniz.

Tüm detaylara buradan bakabilirsiniz. http://fatihprojesi.meb.gov.tr/index.html

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

ilk başta gelen problemlerden birisi modemin alabileceği kapasiteden fazla kişi bağlanıyor olabilir. Cihazınızda, fatih ağına bağlanmaya çalışırken herhangi bir VPN programı aktif ise kapatıp tekrardan deneyiniz. Son olarak ise telefonunuzu yeniden başlatıp tekrardan bağlanmayı deneyiniz.

Fatih İnternet Şifresi Video

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!