Final Fantasy XV oyunu, 2018’in başlarında PC’ye geliyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Square Enix firması tarafından PlayStation 4 ve Xbox One oyun platformları için geliştirilmiş Final Fantasy XV oyununun önümüzdeki yılın başlarında PC’ye geleceği açıklandı.

Haber, dün düzenlenen Gamescom 2017 etkinliğinde duyuruldu. Oyunun yaratıcısı Hacime Tabata, Nvidia’nın (Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketi) yardımı ile çarpıcı bir görsel deneyim yarattıklarını söyledi. Resmi olarak Final Fantasy XV oyunu, ‘Windows Edition’ ismi ile ortaya çıkacak ve yüksek çözünürlüklü dokulara sahip olacak.

Windows Edition ismi ile çıkacak olan oyun, Windows Store, Steam ve Origin üzerinden satın alınabilecek. Nvidia, Final Fantasy serisinin arkasındaki video oyun şirketi Square Enix’i, oyunun ihtiyaç duyulduğunda güncellenecek geliştirici araçlarıyla ve kaynak koduyla sağladığını açıkladı.

Final Fantasy XV Windows Edition, PC için 4K 60 fps desteği ile de geleceği belirtildi. Ayrıca, Nvidia GameWorks teknolojisi ile zenginleştirilen FFXV, saç, gölge, ateş gibi görsel efektler bulunacak. FFXV, konsol kalitesinde 2018 ‘in başında PC’ye gelmeye hazırlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir