iOS ve Android kullanıcıları, Final Fantasy XV mobil oyununu ücretsiz indirebilir.

Square Enix firması tarafından Playstation 4 ve Xbox One oyun platformları için geliştirilmiş Final Fantasy XV’in mobil oyunu yayınlandı.

Game of War ve Mobile Strike’nin yaratıcı ekibi ve Square Enix tarafından birlikte geliştirilen, serinin on beşinci oyunu olan Final Fantasy XV evreni, yeni eklemelerle çok farklı bir yönde ilerliyor. Bu oyunlara çok benzer, yeni Final Fantasy XV: A New Empire tamamen ücretsiz olarak yayınlandı.

Oyun, çevrim içi odaklı bir strateji oyunudur. Oyuncular bir ordu ve yeni bir imparatorluk oluştururken, bazı oyuncularla bağlılıklarını, bazı oyuncularla ise mücadelelerini sürdürürler. Oyunun ana versiyonu gibi A New Empire, Eos’un fütüristik dünyasında yer alacak ve oyunun tanıdık karakterleri yine baş rolde olacak ve bu tanıdık karakterlerle yepyeni bir imparatorluk yaratabileceksiniz. Arkadaşlarınızla da bir araya gelip farklı imparatorluklara savaş açabileceksiniz.

Yeni İmparatorluk, Final Fantasy XV’ye dayanan ve sürekli büyüyen bir spin off serisinde sadece en yeni olanıdır. FFXV, yalnızca bir oyun değil, uzun metrajlı filmden çok parçalı anime serisine kadar da sinema sektöründe yer aldı. Machine Zone olarak bilinen A New Empire geliştiricisi MZ’nin genel müdürü Tim Ernst oyun için, bütün oyuncular aynı sanal ortamda oynamakta oldukları için yakında mobilin gördüğü en aktif oyun evrenlerinden biri haline gelecektir dedi.

Ernst’ye göre, MZ ve Square Enix A New Empire için iş birliği içinde çalıştı. Ernts, oyun stüdyomuz ve Final Fantasy ekibi başından beri yakın temas içindeydi dedi.Konsol kalitesindeki yeni mobil oyun iOS ve Android de atık mevcut.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir