Fitness’a Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Ana Sayfa Genel Fitness’a Yeni Başlayanlar İçin Öneriler
Ebru Taş   Fitness’a başlamak istiyordunuz ve başladınız, öncelikle tebrikler!:) Yazımızda Fitness’a yeni başlayanlar için tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki fitness başkasına iyi görünmek değil, kendi sağlığınız ve vücut şekliniz için eskisinden daha iyi olmaktır.

Neden gitmeliyim?

İlk önce neden gidiyorum sorusunu sorun. Aynanın karşısına geçin ve kendinize bakın. Hangi bölgelerim beni rahatsız ediyor veya hangi bölgelerim daha iyi olmalı diye karar verin. Karar verdikten sonra o bölgelerinize yoğunluk verin. Tabi tüm vücudunuzu çalıştırmanızı öneririz.

İstikrarlı olun!

Evet istikrarlı olun. Düzenli olursanız faydasını göreceksiniz. Görünce daha da istekli olacaksınız. Faydasını gördükten sonra zaten kendiliğinizden gitmek, yapmak isteyeceksiniz.

İlk zamanlardan yormayın!

Bir an önce kilo vermeliyim, kaslarım gözükmeli vs diyerek kendinizi zorlamayın. Yoksa devamlılığı getiremeyebilirsiniz. Yormadan, antremanlarınızı düzenli yapın.

O ağırlıkları oyuncağınız olarak görün!

Ağırlıklarla çalışmayı düşünmek sizi korkutmasın. Onlar sizin oyuncaklarınız. Alıştıkça daha da artacak ve size daha kolay gelecek.

Kendinizi motive edin!

Yorgunum spora gidemem değil, yorgunum ve spora gidip kendime gelmeliyim deyin. Kendinizi gaza getirecek spor yaparken iyi hissettirecek müzikler dinleyin. Bunlar psikolojik etmenler ve fitness için önemli bir etken.

Beslenme ve uyku en önemli faktör!

Sağlıklı, besin değeri yüksek besinlerle besleneceksiniz. Örneğin proteini, karbonhidratı yüksek besinler gibi.  Hocanızdan beslenme listesi isteyin orda daha detaylı vardır. Hayatınızdan şekeri azaltarak çıkarmaya çalışın. Yağ yakıcı 10 besin yazımızı okuyabilirsiniz. https://webhakim.com/yag-yakici-10-besin.html Uykunuzu düzenli tutmaya çalışın. Büyüme hormonu uykuda salgılandığı gibi, yıpranan kaslar da uykuda yapılanır.

Sormak istediğiniz sorular var ise yorum yaparak sormayı unutmayın.:)

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir