Kısayol virüsünü veya usb virüs temizleme için ilk olarak flash bellek veya usb cihazınızın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olun. Daha sonra, virüs dosyalarını aktif hale yani görünür hale getirmek için Başlat > CMD programını açın. Flash bellek hangi sürücüde bulunuyorsa (genelde F:) siyah ekrana F: yazıp ENTER‘e basın. Son olarak şu kodu attrib /S /D -h -r -s yazıp tekrar ENTER‘e basın.

Bu kod flash bellek virüs temizleme kodu olarak da geçiyor.

kisayol virüsü

İşlem bittikten sonra Flash belleğinizi açın ve içerisindeki yabancı gördüğünüz dosyaları silin. Eğer tamamen sıfırlamak istiyorsanız BİÇİMLENDİR demeyin. Bir virüs programı ile taratın ve siz kendiniz silin.

# Virüs programı için buraya gidin ve size uygun olan herhangi birini indirin. Bu şekilde usb virüs temizleme işlemini yapmış olduk.

Son olarak , eğer USB belleği virüslere karşı korumak istiyorsanız NTFS Drive adında bir program var. Klasörleri koruma altına alıyor ve usb flash bellekleri güzel bir şekilde koruyor. İndirip onu kullanabilirsiniz. Yapamadığınız bir yer olursa lütfen yorumlarda bize belirtin, flash bellek virüs temizleme için hemen dönüş sağlayalım.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!