Ford Arabalara Android ve Apple Akıllı Telefon Desteği Getiriyor !

Ana Sayfa Haber Ford Arabalara Android ve Apple Akıllı Telefon Desteği Getiriyor !
  Ford, 2016 yapımı araçlarına Android Auto ve Apple CarPlay desteği getiriyor.

Ford bugün, tüm  2016 araçlarında Android Auto ve Apple CarPlay’ı kullanabilmesi için 2016 modelli olan araçlarına yönelik, bir yazılım güncellemesi yayınlayacak.

Güncellemeyi üç şekilde elde edebilirsiniz : Wi-Fi bağlantılı araç sahipleri, araçlarını Ford bayisine getirerek yaptırabilirler veya güncellemeyi bir USB sürücüye indirin daha sonra arabaya manuel olarak takın. Güncelleme için, Ford’un sahibi destek web sitesinden aracınız için doğru sürümü indirmeniz gerekecek. Android Auto, Android 5.0 ve üstünü çalıştıran akıllı telefonlar için desteklenirken, CarPlay, iOS 7.1 veya daha yenisi ile güncellenen iPhone 5 veya sonraki sürümüyle uyumludur.

Ford-Arabalara-Android-ve-Apple-Akıllı-Telefon-Desteği-Getiriyor-webhakim-p-1721

Güncelleme, otomobil üreticilerinden Audi ve Volvo’nun yaklaşmakta olan otomobilleri için Android’i ana işletim sistemi olarak kullanacaklarını açıkladıklarından sonra geldi.

Bugünkü haber, Ford’un araçlarının çoğunda bir seçenek olarak Android Auto’yu teklif etmesine rağmen, SYNC 3’ü Android ile tamamen değiştirmek istemiyor , sonuçta, 400 BlackBerry mühendisine bağlı araç girişiminde çalışmaya başlamıştı. Ana sistem olarak geleneksel bir mobil OS’ye sahip ilk otomobilin piyasada en az bir ya da iki yıl daha bulunmayacağı, firmaların bu davranışlarından anlaşılıyor.

Android ve Apple sistemli araçları çok yakında yollarda görebiliriz.

 

Kaynak : https://www.theverge.com/2017/5/19/15660932/ford-sync3-android-auto-apple-carplay-update-2016-vehicles

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir