Şimdiye kadar çok büyük bir görüntüyü çevrim içi olarak bir yere yüklemeye çalıştıysanız, resim boyutu kısıtlamaları nedeni ile başarısız yüklemelerin hayal kırıklığını yaşamışsınızdır. Peki, fotoğraf boyut küçültme sitesi ve wordpress resim sıkıştırma eklentilerini göstereceğiz.

Web,son derece görsel bir yer haline geldi, büyük resim dosyası boyutları en iyi kaliteyi sunarken, maalesef depolama alanı sınırlamaları ve yükleme süreleri için birçok soruna neden olurlar.

Bu nedenle de, yüklemeden önce büyük resimlerinizin dosya boyutlarını en aza indirgemek de uzun bir yol olabilir.

Fotoğraf Boyut Küçültme

Fotograf Boyut Kucultme

İhtiyacınız olan şey yeniden boyutlandırma işleminin ötesine geçen bir görüntü iyileştirici aracıdır. Aşağıdaki araçlar listesi de görsel kalitesini korurken resim dosyası boyutlarını etkili bir şekilde sıkıştırır.

1-TInyPNG

Fotograf Boyut Kucultme

TinyPNG, en hızlı ve en kolay görüntü iyileştirici araçlardan biridir. Dosya boyutu küçültmek için akıllı sıkıştırma teknikleri kullanılarak hem PNG hem de JPEG resim dosyası türleri ile çalışır.

Araç, resimlerin renk sayısını azaltarak çalışır;boyutun düşürülmesine yardımcı olur ve orijinal görüntülerle karşılaştırıldığında göze çarpmaktadır.

Siteye gitmek için tıklayın.

Tek yapmanız gereken, resim dosyalarınızı ekranın üst kısmındaki karşıya yükleyiciye yüklemek (hesap oluşturulması gerekli değil) ve bekleyin.

Tek tek resimler yükleyin veya toplu olarak yapın. Bazı görüntülerin yüzde 85 veya daha fazla azaltılacağını görebilirsiniz!

2-Compressor.io

En İyi Resim Sikistirma Eklentileri

Compressor.io, PNG ve JPEG dosyalarına ek olarak GIF ve SVG dosyalarını optimize etmek için kullanılabileceğinden, TinyPNG’den daha avantajlı bir araçtır.

Siteye gitmek için tıklayın.

Yüksek sıkıştırma oranlarına sahip görüntüleri optimize etmek için kullanıcıların resim dosyası boyutlarını yüzde 90 oranında azaltmalarına yardımcı olan hem kayıplı hem de kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanıyor.

Bu aracın tek dezavantajı ise toplu bir resim yükleme seçeneği henüz mevcut değil.

3-Optimizilla

WordPress resim sikistirma eklentisi

Optimizilla, görüntü dosyası boyutlarını azaltmak için optimizasyon teknikleri ve kayıplı sıkıştırma kombinasyonu kullanarak hızlı ve kesintisiz çalışır.

Araç yalnızca PNG ve JPEG dosyaları ile çalışır. Resimleriniz sıkıştırılacak şekilde sıraya konduğundan, kalite ayarlarını özelleştirmek için küçük resimleri tıklayabilirsiniz.

Resim sıkıştırmayı bitirdikten sonra, orijinal ile optimize edilmiş belgenin yan yana karşılaştırmasını da görebilirsiniz. Her ikisine de daha yakından bakmak için yakınlaştırabilir ve sağ taraftaki ölçeği kullanarak kalite ayarlarını yapabilirsiniz.

4-Kraken.io

Kraken.io,gelişmiş optimizasyon ve yüksek kaliteli sonuçlar için denemeye değer bir freemium araçtır. Ücretsiz araç sayesinde, üç gelişmiş optimizasyon yönteminden birini kullanarak optimize edilecek şekilde en fazla 1 MB boyutunda görüntüler yükleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey Kraken’in ücretsiz sürümü olabilir. Birincil plan, size resim boyutlandırma, API erişimi, Kraken.io WordPress eklentisinin daha iyi kullanımı ve daha pek çok özellik gibi geniş kapsamlı gelişmiş özelliklere erişmenizi sağlarken daha fazla resim yüklemenizi sağlayacaktır.

5-ImageOptim

ImageOptim, mümkün olan en iyi kaliteyi korurken resim dosyası boyutlarını küçültür bir Mac uygulaması ve web hizmetidir.

Kalite ayarlarını özelleştirmek için bu ayarı kullanarak hangi tür sonuçlar elde ettiğiniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

Araç, kayıplı sıkıştırmayı ve ayrıca JPG, GIF ve PNG resim dosyalarını yüklemek ve optimize etmek için kullanışlı, sürükle ve bırak özelliği kullanıyor.

Bu aracın diğerleriyle karşılaştırıldığında sağladığı avantajlardan biri yapılandırılabilir kayıplı optimizasyonlar sunmasıdır; böylece sıkıştırma sonrasında görüntü kalitesini yüksek tutabilir veya en küçük dosya boyutunu elde etmek istiyorsanız minifikasyon sağlayabilirsiniz.

6-EWWW Image Optimizer

WordPress kullanıcıları için başka bir seçenek de WP Smush için benzer bir görüntü iyileştirici eklentisi olan EWWW Image Optimizer’dır.

WordPress sitenize yüklediğiniz tüm JPG, GIF veya PNG dosyalarını otomatik olarak sıkıştırır ve optimize eder. Ayrıca  kitaplığınızdaki mevcut görüntüleri optimize etmek için bir seçenekle birlikte gelir.

Bu listedeki diğer birçok araç gibi, EWWW eklentisi de resimlerinizi optimize etmek için kayıplı ve kayıpsız sıkıştırma teknikleri kullanıyor.

Resimlerinizi istediğiniz gibi optimize etmenizi sağlamak için birtakım temel ayarları, gelişmiş ayarları ve dönüştürme ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

7-WP Smush

Yüklediğiniz her resmi sitenize otomatik olarak sıkıştırır ve optimize eder, böylece manuel olarak önceden yaparak vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız.

Kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanan eklenti, kitaplığınızdaki bir seferde en fazla 50 JPG, GIF veya PNG dosyası optimize etmek için çalışır.

Boyutlandırılacak resimleriniz için maksimum yükseklik ve genişlik ayarlayın veya ek özellikler için premium eklenti sürümünden yararlanın.

Fotoğraf Boyutu Küçültme Sitesi

Fotoğrafı https://imagecompressor.com/tr/ bu siteden kolay bir şekilde küçültebilir.

  • İlk olarak siteye giriş yapın.
  • Daha sonra resmi yükleyin.
  • Biraz bekleyin resim boyutu küçültülmüş halde gelecektir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER