Teknoloji devi olan Samsung, bu yıl ikinci büyük amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. En son Galaxy S8 ve S8 Plus cihazlarını tanıtmıştı ve büyük bir beğeni toplamıştı. Şimdi ise Galaxy Note 8 için kolları sıvayan Samsung, Galaxy S8 ile gelen eleştirileri, Note 8’de düzeltmeye çalışacak.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Galaxy Note 8 ile ilgili bugüne kadar birçok sızıntı bilgi internette dolaştı, durdu. Genel olarak çoğu gerçeği yansıtmasada, bazı bilgileri, haber şirketleri ve bazı medya kuruluşları onayladı. Bizde o bilgilere göre size, Galaxy Note 8 ile ilgili detaylı bir çalışma yaptık.

Samsung Galaxy Note 8 Çıkış Tarihi

Galaxy Note 8 çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Ancak geçmiş modellerin çıkış tarihlerine bakarak, Note 8’in ne zaman piyasaya çıkacağını tahmin etmek zor değil.

  • Samsung Galaxy Note 4 – 17 Ekim 2014
  • Samsung Galaxy Note 5 – 21 Ağustos 2015
  • Samsung Galaxy Note 7 – 19 Ağustos 2016
  • Samsung Galaxy Note 8 – ?

Samsung, Eylül ayında yapılan IFA fuarında Note 8’i duyurmayı planlıyordu. Ancak aldığı karar ile, Note 8 telefonunun, yeni çıkacak olan iPhone ile daha iyi rekabet edebilmesi için, Ağustos ayına ertelemişti.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri

Samsung, yeni modellerinde kullanıcı deneyimlerine bir hayli önem verdi. Eski Note telefonlarını baz alan şirket, gelen kullanıcı yorumlarına göre Note 8’i şekillendirdi.

Galaxy S7 ile birlikte gelen Infinite Display özelliği, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmişti ve olumlu eleştirilerini almıştı. Çıkan son S8 serisinede aynı ekranı uygulayan Samsung, çıkacak olan Note 8 serisininde ekran modelini yine aynı şekilde yapacak gibi görünüyor.

Muhtemel olarak Galaxy Note 8’in özellikleri ise şöyle :

Ekran, Infinite Display özelliği bulunması beklenen ekranın, 6.2 inçik bir Quad HD 2960 x 1440 piksel, eski modelleri olan Note 7 ve Galaxy S7 ekranlarında 2560 x 1440 piksel kullanan Samsung, yeni çıkan Galaxy S8’de 2960 x 1440 piksellik bir ekran kullandı. Bizimde tahminimiz bu senede Note serisinde geleneği devam ettirmesi yönünde.

İşlemci, Galaxy S8’de kullanılan Qualcomm Snapdragon 835 yongasını Note 8’de de kullanmasını bekliyoruz.

Bellek ve Hafıza, yine Galaxy 8 serisine benzer bir özellik beklediğimiz alan Ram kısmı. 6GB ‘a kadar bir Ram artışı bekleniyor. Daha üstü olur mu bilinmez, ancak 6GB Ram, hiç fena değil. Depolama alanı olarak ise 128GB‘lık bir dahili alan bekleniyor.

Yazılım, Android 7.0 Nougat’ın yüklü olarak gelmesi bekleniyor. Bu arada Android’in Sirisi olarak bilinen Bixby dijital asistanın, yüklü ve kullanıma hazır bir halde gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 8 Fiyatı

Sızan bazı bilgilere göre Samsung, Note 8’i piyasaya büyük bir maliyet ile sunacak.

Geçen yıl Note 7 faciasından dolayı yüklü bir miktar zarar eden Samsung, bu sene Note 8’in fiyatını uçuracak gibi duruyor.

Note 7, 800 dolar civarında piyasaya sunulmuştu. Normalde yine aynı fiyatlarda çıkması beklenen Note 8‘in tam olarak net bir fiyatı yok. Ancak muhtemelen 900 dolar civarında satışa sunulacak.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir