Samsung’un yeni amiral gemisi olan canavarı Galaxy Note 8, yılın en çok beklenen akıllı telefonları arasında yerini aldı. Şimdide gelen sızıntı görüntülerle dikkatleri daha çok üzerine çeken amiral gemisi, muhteşem bir tasarımla geliyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

A.Headlines’e göre Note 8 akıllı telefonu, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ı oldukça benzemekte. Ancak fotoğrafa biraz dikkatlı bakınca, yinede ufak olsada bazı farklılıklar göze çarpıyor.

Ekranı Galaxy S8‘e göre biraz daha kavisli olan Note 8, kenarlarındada daha keskin bir kıvrım var gibi görünüyor. Amiral gemisi olan Note 8 akıllı telefonunun yeni tasarımında, Galaxy S8 ve S8 Plus’da kullanıldığı gibi, Samsung Infinity ekranını kullanmış.

Galaxy Note 8 6.3 inçlik bir tasarım ile çıkması bekleniyor, bu boyut Galaxy S8 Plus’da 6.2 inç, yani hemen hemen Galaxy S8 Plus ile aynı boyutlarda olması bekleniyor.

Samsung-Galaxy-S9-webhakim-p-1661

Bahsedilen Infinity ekran‘ın Note 8’de kullanılacağını biliyoruz. Bu özel ekran, telefonun boyutunu oldukça uzatacak gibi duruyor.

18.5 : 9 en boy oranı ile büyük bir ekran beklentisine girebiliriz. Belkide Samsung Note 8‘de, asıl fark atmaya çalıştığı nokta buydu.

Bahsedilen boyutlar Galaxy S8 Plus‘ın ekran ve panel boyutuna göre, çok daha fazla.

Note 8, diğer yeni çıkan Galaxy 8 serisinin aksine, S kalem ile birlikte gönderilicek. Kalem muhtemelen ekranın yanında bulunan bir mekanizmaya takılacak.

Galaxy Note 8, bazı kuruluşların belirttiğine göre Exynos 8895 64-bit işlemcili olacağı, bazılarına göre de, Snapdragon 835’i yada Snapdragon 836 SoC’i işlemcilerini kullanabileceği belirtiliyor. Akıllı telefonumuz, Samsung’un özel UI Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile gönderilecek. Cihaz aynı zamanda, 6GB RAM veya 8GB RAM kapasitelerinden birini taşıyacak. ( Tam olarak belli değil )

galaxy-note-8

Çıkış tarihi ise, Ağustos veya Eylül ayının başlarında duyurulacağı belirtiliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir