Galaxy S9 ve S9+ Fiyatı Ve Özellikleri

Ana Sayfa Haber Mobil Galaxy S9 ve S9+ Fiyatı Ve Özellikleri
  Mobil telefonlar belki de teknolojinin en çok rağbet gören ürünleri. Şayet yeni bir telefon almak gibi bir düşünceniz var ise mutlaka beklemelisiniz! Yılın en büyük mobil teknoloji etkinliği olan Mobile World Congress – Dünya Mobil Kongresi 26 Şubat’ta Barselona’da başlıyor ve bu bir sürü yeni Android cihazın görücüye çıkacağı anlamına geliyor. Bu etkinlikte Android pazarının liderleri olan Samsung, Sony, LG, Huawei ve Asus’tan birçok yeni cihaz ilk defa teknoloji meraklılarının beğenisine sunulacak.

25 Şubat’ta Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S9’u piyasaya çıkacağını biliyoruz. Her ne kadar firmalar tanıtım etkinliğine kadar cihazları gözlerden uzak tutmak istese de sızıntılara engel olamıyorlar.

galaxy s9 özellikleri

 

Galaxy S9, 5.8 inç boyuta sahip bir AMOLED ekran, Snapdragon 845 yonga seti, 4GB RAM ve arkada tek bir kamera ile birlikte gelecek. Büyük kardeşi Galaxy S9 Plus, 6.2 inç ekrana, 6GB RAM‘a ve arka tarafında dikey yönlendirilmiş çift kameraya sahip olacak.

Samsung’un yeni amiral gemisi hafıza konusunda da kullanıcıların isteklerini bu defa göz ardı etmiyor.

Samsung Galaxy S9+ depolama alanında 64, 128 ve 256 GB seçeneklerine olanak tanıyor. Küçük kardeşi Galaxy S9 ise 64 GB depolama alanı ile kutusundan çıkıyor.

Batarya konusuna değinecek olursak, S9+ 3500 mAh, S9 ise 3000 mAh kapasiteye sahip batarya ile gelecek.

Her ne kadar S9 Plus, ultra kullanım deneyimi sunan özellikler barındırsa da Samsung’un S6 ve sonrası benimsediği tasarım anlayışı sebebiyle S9 da kullanıcıların birçoğuna hitap edecektir.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Fiyatı

Fiyat konusuna değinecek olursak, Galaxy S9+ için yaklaşık olarak 997 Euro gibi bir ücret ödememiz gerekecek. Biraz daha hesaplı görünen Galaxy S9 fiyatı için ise 841 Euro’luk bir ücret belirlenmiş durumda. Samsung da fiyatlandırma konusunda Apple ile aynı yola girmiş gibi duruyor. Ülkemizde sürekli olarak artış gösteren dolar kurlarının teknoloji severleri sıkıntıya sokması durumuna bir de üreticilerin fiyat politikaları yansıyınca ortaya çok yüksek rakamlar çıkabiliyor.

galaxy s9 plus fiyatı galaxy s9 fiyatı

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir