Galaxy S9 ve S9 Plus’a Ait Yeni Görseller

Ana Sayfa Haber Mobil Galaxy S9 ve S9 Plus’a Ait Yeni Görseller
  Samsung Galaxy S9+ ve Galaxy S9’un Yeni Görselleri Sızdırıldı

 

Samsung yeni amiral gemisi S9+ ve kardeşi S9’u 25 Şubat günü Dünya Mobil Kongresinde resmen duyuracak. Ama gelen sızıntılar sayesinde hemen hemen cihaz hakkındaki her şeyi biliyoruz. Bugün bir kullanıcı İnstagram hesabı üzerinden S9 ve abisi S9+’a ait olan birkaç görsel paylaştı. 25 Şubat günü tanıtılacak olan her iki cihaza ait görselleri yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Görsellerden anlayacağımız üzere Samsung’un önceki nesil amiral gemisi S8 ve S8+’ın tasarımına sadık kalarak radikal bir değişikliğe gitmemiş. Sonsuz ekran teknolojisini devam ettiren şirket, cihazın alt ve üst köşelerini biraz daha inceltmeyi başarmış gibi görünüyor. Tasarım itibariyle göz dolduran cihazın ülkemiz pazarına 5.000 ₺ gibi bir rakamla girebileceği konuşuluyor.

İşte Samsung’un yeni cihazlarına ait teknik özellikler!

Galaxy S9, 5.8 inç boyuta sahip bir AMOLED ekran, Snapdragon 845 yonga seti, 4GB RAM ve arkada tek bir kamera ile birlikte gelecek. Büyük kardeşi Galaxy S9 +, 6.2 inç ekrana, 6GB RAM’a ve arka tarafında dikey yönlendirilmiş çift kameraya sahip olacak. Samsung’un yeni amiral gemisi hafıza konusunda da kullanıcıların isteklerini bu defa göz ardı etmiyor. Samsung Galaxy S9+ depolama alanında 64, 128 ve 256 GB seçeneklerine olanak tanıyor. Küçük kardeşi Galaxy S9 ise 64 GB depolama alanı ile kutusundan çıkıyor. Batarya konusuna değinecek olursak, S9+ 3500 mAh, S9 ise 3000 mAh kapasiteye sahip batarya ile gelecek.  Her ne kadar S9+, ultra kullanım deneyimi sunan özellikler barındırsa da Samsung’un S6 ve sonrası benimsediği tasarım anlayışı sebebiyle S9 da kullanıcıların birçoğuna hitap edecektir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir