BlueStack ile sıçrayışa geçen Android emülatörleri kullanıcıları deneyimlemek istedikleri başka platformlar için emülatör arayışına soktu. Bizde gameboy emülatörü dünyasının başka bir ürünü olan GBA emülatörlerini inceleyeceğiz ve makalemizde gameboy emülatörlerini indirebilirsiniz.

En İyi GameBoy (GBA) Emülatörleri

Bu emülatörler sayesinde Game Boy üzerinde çalışan oyunları Windows işletim sistemli bilgisayarınızda oynayabileceksiniz.

Gelelim en iyi gameboy emülatörü sıralayacağımız listemize;

1-) mGBA ( Windows İçin En İyi GameBoy emülatörü )

Listedeki ilk emülatör, mGBA. Bu emülatörün listemizin ilk sırasında yer almasının en büyük nedeni oynamak istediğiniz oyunun ROM dosyasının size sunduğu özellikleri genişletebiliyor olması.

Ek özellikler genelde oyunun içerisinde istediğiniz an yedek alma gibi teknik özellikleri içerir.

Ayrıca bu emülatör üzerinde oynadığınız oyuna ait hile kodları varsa, sağladığı destek sayesinde hile kodlarını aktifleştirebilirsiniz.

Aynı şekilde, oynadığınız oyun yamalara destek veriyorsa bu emülatör sayesinde yamaları oyuna entegre edebilirsiniz. Ayrıca mGBA, kullanımı kolay bir emülatördür.

Artıları

  • GBA oyunlarının büyük bir bölümünü destekler.
  • Hile kodlarını kullanmanıza izin verir.
  • Kurulumu ve kullanımı basittir.

Eksileri

  • Bazı gelişmiş özellikleri içermiyor.

Gba emülatör indir.

2-) VisualBoy Advance – En Stabil GBA Emülatörü

VisualBoy Advance, en eski Game Boy Advance emülatörüdür. İlk çıktığı zamanlar stabilite konusunda kullanıcılara problem yaşattığı biliniyor. Ama gelişen donanım ve yazılım tenikleri sayesinde bugünlerde en stabil ve performanslı GBA emülatörü olarak biliniyor.

VisualBoy Advance, insanların standart bir el konsolunda bulamayacakları özelliklerle doludur. Emin olun, bu emülatörü kullanırken adeta gerçek bir el oyun konsolu kullanıyormuş hissiyatına kapılacaksınız.

Ayrıca emülatör tüm eski ve modern işletim sistemini destekler.

VisualBoy Advance, ouyun deneyimini daha iyi hale getirmek için birçok gelişmiş özelliklere sahiptir. Tamamen ücretsizdir ve sürekli güncellenerek daha iyi hale geliyor. Ve bütün GBA oyunlarına destek vererek GameBoy severlerin vazgeçilmezi oluyor.

Artıları

İstediğiniz zaman oyunu kaydetmeniz sağlar.

Oyun içerisinde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bir üstteki emülatör gibi VisualBoy da hile kodlarını etkinleştirmenize izin verir

Eksileri

Donanım konusuna yukarıda da değindik. Şayet eski bir donanım altyapınız varsa emülatör verimsiz çalışabilir.

Gba emülatör indir.

3-) Higan GBA

Higan GBA Emulator, PC’de GBA oyunları oynamanıza izin veren bir başka mükemmel emülatördür. Hafif yapısı sayesinde hemen hemen her donanım üzerinde çalışabiliyor olması en göze çarpan özelliği.

Kullanımı ve sistem üzerine yüklenmesi gayet kolaydır. Ayrıca emülatör, Sega, Famicom, Gamboy Colour gibi platformalara da destek verir.

Birden çok konsol türünü destekler.

Birkaç saniye içinde kurulabilir.

Emülatör kesinlikle harika bir seçenek olsa da, ses gecikmesi sorunu yaşatabiliyor. Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda böyle kritik bir hataya yol açması emülatöre olan güvenilirliği azaltabiliyor.

Artıları

Oyunların hemen hemen hepsini açabiliyor.

Kurulumu çok basit.

Geliştirilmiş renk üretimi sunar.

Eksileri

Bazı oyunlarda ses problemleri yaşatabiliyor.

Gba emülatör indir.

4-) BatGBA

Basitliğe her şeyden çok odaklanan bir GBA emülatörü arıyorsanız, BatGBA tamamen oyun oynamaya odaklanmış ve başka hiç bir ek özellik barındırmadığı için seçeneğiniz haline gelebilir.

Belki de listedeki en basit GBA emülatörüdür. Emülatör üzerinde ek olarak hiç bir özellik sunulmuş değildir.

Emülatör çok az yer kaplar ve neredeyse her donanımda kolaylıkla çalışır. Emülatör, yaklaşık on yıl önce piyasaya sunuldu ve kullanıcıların tüm ücretli ve ücretsiz GBA oyunlarını kolaylıkla oynamasına imkan tanıyor.

Kurulumu son derece basit ve ek argümanlar ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Tüm GBA oyunlarına destek sağlıyor ve sorunsuz şekilde çalıştırıyor.
Yapması gereken her şeyi yapıyor ama oyun kaydetme gibi bir çok özelliği barındırmaması listemizde son sıralara kaydırılmasına neden oluyor.

Artıları

Emülatör, sadece basitlik isteyenler için mükemmel.

Çok fazla deneyim gerektirmez, arayüzü anlaşılır ve basit.

Tüm GBA oyunlarını çalıştırabiliyor.

Eksileri

Emülatörün hiçbir gelişmiş özelliği bulunmamaktadır.

Gba emülatör indir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER