GetContact Nedir? Nasıl Kullanılır? Rehbere Nasıl Kaydedildim? GetContact Silme Nasıl Yapılır?

0
616

GetContact nedir?

GetContact nedir, kullanıcıların rehber asistanıdır. Telefon aramaları ile alakalı birçok gelişmiş ve varsayılan olarak gelmeyen özelliği telefonunuzda kullanabilmenize imkân verir. Bilinmeyen aramaları tanımlama ve spam çağrıları engelleme gibi özelliklere sahiptir. Uygulama mağazalardan indirildikten sonra telefon numarası girilerek üyelik işlemleri tamamlanıyor.

GetContact iOS indir

GetContact Android indir

GetContact Numara Sorgulama

Uygulama sayfasından veya getcontact numara sorgula bölümünden veri tabanından bulunan numaraları sorgulayabilirsiniz. Ancak bu tip uygulamaların büyük tehlikelere yol açtığı da biliniyor. Sosyal medyada hayli gündemde olan bu uygulama hakkındaki en büyük şüphe çok fazla kullanıcının iletişim bilgilerini toplayarak, bu bilgileri üçüncü şahıs veya şirketler ile reklam ve pazarlama amaçlı paylaşabileceği şüphesidir. Bu yüzden getcontact numara sorgula veya diğer işlemleri dikkat bir şekilde yapmanız önerilir.

Getcontact kullanıcıları diğer kullanıcıların bilgilerini görebilmek için uygulama üzerinden izin istedikten sonra bilgilere erişebiliyor. İzin verilmediği takdirde diğer kullanıcılar bilgilere erişemiyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor. Özellikle özel hayatın gizliliği noktasında büyük sıkıntılar doğurabilecek olan sistemde numaranızın hangi kaynaklara ulaştığı da bilinmiyor.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliği ise numaranızın başka kişiler tarafından nasıl kaydedildiğini görebilmenizdir. Bu özelliği kullanabilmek için uygulama ekranındaki arama sekmesine kendi numaranızı yazarak sorgulama yapabilişiniz. Açılacak olan listede telefon numaranızın diğer kişiler tarafından nasıl kaydedildiğini görebileceksiniz. Unutmayın, uygulama sadece toplu bir bilgi veriyor. Numaranızı kimin hangi isim ile kaydettiği bilgisine erişmeniz şimdilik mümkün değil.

GetContact uygulamasını kullanmak istemediğinizde uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak sistemde kayıtlı olan bilgilerinizi maalesef silmiyor. Bir iki ufak işlem ile GetContact uygulamasından tamamen kurtulabilir ve numaranızı başkalarının görmeyeceği şekilde sistemden silebilirsiniz.

GetContact numara silme işlemi nasıl yapılır?

Ücretsiz bir uygulama olan GetContact ve benzeri diğer uygulamaların en büyük gelir yöntemleri arasında ise zaten toplanan bu veriler yer alıyor. Oldukça kolay olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanabiliyoruz. Unlist özelliği uygulama veritabanında kayıtlı olan ve başkalarının görebileceği cep telefonu numaranızı silmenizi sağlayacaktır. Bunun için ilk olarak uygulama içerisinden hesabınızı silmeniz gerekiyor. Aktif bir hesabınız olması durumunda Unlist özelliğini kullanamıyorsunuz.

  1. Hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları takip edin.
  2. Uygulamayı açın ve hesabınızı silmek için ayarlar sekmesine gidin.
  3. GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın.
  4. Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.
  5. Hesabı sil seçeneğini seçin.

Bu işlemlerin ardından GetContact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Artık uygulamayı güvenle telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Ancak numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist özelliğini kullanıyoruz.

Unlist özelliğini kullanabilmek için https://www.getcontact.com/unlist bu linki takip edebilirsiniz. Açılan ekranda cep telefon numaranızı girin ve CHAPTA kodunu çözün. Onaylama için cep telefonunuza gelen 6 haneli kodu girin ve devam edin. Success! Mesajını gördüğünüz an hesap silme işleminiz başlamış demektir. Site, silme işleminin 24 saat içerisinde tamamlanabileceğini söylüyor.

GetContact yükleme veya silme konusunda problem yaşamanız durumunda aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir