Gezegenler ve Özellikleri

0
294

Gezegen, uzay boşluğundaki serbest birimlerin her birisine verilen isimdir. Bu noktada gezegenler ve özellikleri dendiğinde net bir tanımlama yapabilmek oldukça güç hale gelir. Zira Dünya da, Mars da birer gezegendir, ancak her iki yapının oldukça büyük farkları vardır. Bizim güneş sistemimiz, evrendeki trilyonlarca sistemden bir tanesidir ve yine katrilyonlarca galaksiden birisi olan Samanyolu içerisinde yer almaktayız. Samanyolu galaksisi yakınındaki bir çok galaksiden çok daha şanslı bir galaksidir zira, içerisinde yaşam formaları yer alan dünyayı kapsar.

Reklam ucuz duvar kağıdı

gezegenler ve Özellikleri

Güneş Sistemi Gezegenleri

Samanyolu içerisindeki gezegenler ve özellikleri dahi birbiri ile benzeşmediğine göre, evrende bir birliğin varlığından söz etmek oldukça güçtür.

Gezegenler ve Özellikleri

Güneş sistemi, güneşin çekim sistemi içerisinde yer alan gezegenleri ifade eder. Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto gezenlerinden oluşan sistem, ay ve benzeri bir çok uyduyu da barındırmaktadır. Bu sistem içerisindeki Gezegenler ve Özellikleri neredeyse hiç benzeşmez. Dünya canlı yaşamının oluşabilmesi için gerekli olan mükemmel şartları sunan nadir gezegenden bir tanesi iken, güneşe yakın gezegenler olan Merkür ve Venüs korkunç sıcaklıkları ile yaşama elverişli değildir. Dünyaya en yakın Gezegenler ve Özellikleri dediğimizde elimizde yalnızca Mars kalmaktadır ki, mevcut veriler ışığında bu gezegende de hayat olma olasılığı bulunmamaktadır. Diğer uzak gezegenler ise henüz gaz ile olduklarından haklarında ciddi verilere sahip değiliz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir