Gmail, iOS uygulaması daha da güvenli hale geldi. Gmail’in iOS uygulaması artık şüpheli bağlantı linkleri için sizi uyaracak.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Google, dünkü açıklamasında artık Gmail’in iOS uygulaması için daha da güvenli hale getirildiğini söyledi. Artık Gmail, iOS uygulamasında kimlik avı saldırıları ile ilgili ekstra güvenlik imkanı sağlıyor.

Ekstra Güvenlik Önlemi !

Kullanıcılar, artık Google’ın şüpheli olabileceğini düşündüğü bir bağlantıyı tıklarsa, o siteyi ziyaret etmemeleri konusunda Google tarafından bir uyarı mesajı alacaklar. Eğer devam etmeyi seçerseniz ise, yine Google tarafından ziyaret etmeye çalıştığınız web sitenin, kişisel, finansal, veya diğer hassas bilgilerinizi vermeniz için sizi kandırmaya yönelik bir sahtekarlık olarak tanımlandığını belirten bir başka uyarı mesajı daha alacaksınız.

Google, milyonlarca kullanıcısı bu tarz saldırılara maruz kaldıktan sonra, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Android ve Gmail için bir kimlik avı önleme özelliği geliştirmişti. Şimdi ise Mountain View, Gmail için iOS uygulamasına fazladan güvenlik önlemi sunuyor.

Şirket, yeni özelliğin şu anda Gmail’in iOS uygulamasına sunulduğunu ancak her yerde kullanılabilir hale gelmesi için yaklaşık iki haftanın geçeceğini söyledi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir