Gole neden olan futbolcu takım arkadaşları tarafından, dövülerek vahşice öldürüldü. Sahalarda alışık olmadığımız olay bu kez Uganda’da yaşandı. Bilindiği üzere bu tür olaylar genellikle Meksika’da yaşanırdı ama bu kez yer farklı. Neyse konumuza dönecek olursak, Uganda’da Lamwo Bölge liginde oynayan 22 yaşındaki Churchill Owaci, maçta yaptığı hatayı tabiri caizse hayatı ile ödedi.

Gole Neden Olan Futbolcu, Takım Arkadaşları Tarafından Dövülerek Öldürüldü!

Takim Arkadaslari Tarafindan Dovulerek Olduruldu

Savunma tarafında oynayan Owaci, maç esnasında büyük bir hata yaptı. Tabi bu hatayı rakip oyuncular affetmedi ve gole çevirdi. Olay burada patlak verdi. Daha sonra gole sinirlenen takım arkadaşları genç futbolcuya saldırdı. Dahası güvenlik görevlileri ve rakip takım futbolcularının araya girmesiyle kavga son buldu ve maç kaldığı yerden devam etti.

Churchill Owaci, maçtan sonra kendisine saldıran takım arkadaşları ile bir süre kavga etti. Olay burada başladı, bisiklet üzerinde duran bir takım arkadaşına attığı yumrukla arkadaşını yere düşürdü.

Diğer arkadaşları da Owaci’ye hep birlikte saldırdı. Arkadaşlarının elinden kurtulan ovacı bir kaç metre koştuktan sonra bilincini kaybedip yere düştü.

Yoldan geçen kişilerce hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki futbolcu bir saat sonra hayatını kaybetti. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.


Kaynak : https://7news.com.au/sport/soccer/footballer-bashed-to-death-by-teammates-over-defensive-blunder-c-1386058#:~:text=A%20Ugandan%20footballer%20has%20died,the%20opposition%20score%20a%20goal.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER