Google’den Amerika’daki sığınmacılar için 4 milyon dolarlık kriz fonu

Ana Sayfa Dünya Google’den Amerika’daki sığınmacılar için 4 milyon dolarlık kriz fonu
  Google , yeni Amerikan başkanı Donald Trump‘ın son yürütme kararına tepki olarak göçmenlere 4 milyon dolarlık bir bağış yapacağını açıkladı.

Dünya’nın en büyük şirketleri arasında yer alan Google , bağışı 4 büyük organizasyona bölüştürerek (American Civil Liberties Union , Immigrant Legal Resource Center , International Rescue Committee  ve UN High Commissioner for Refugees / UN Refugee Agency ) 4 milyon dolar bağışlayacak.Paranın yarısı Google tarafından , diğer yarısıda Google’da çalışan işçiler tarafından ödenecek.

Google CEO’su Pichai, alınan kararlar nedeniyle çok üzgün ve endişeli olduklarını belirtti ve aynı zamanda bu karardan tam 187 Google çalışanının etkileneceğinide sözlerine ekledi.

Google’nın yapacağı 4 milyon dolarlık bu bağışın aynı zamanda Google’nın tek seferde yaptığı en büyük maddi bağış olduğunuda belirtelim.

 

Trump’ın bu kararına birçok şirket tarafından tepkiler gelmeye başladı.Bunların başında Google gelsede diğer  Apple, Box, Lyft, Netflix, Slack, Uber, Airbnb, Mozilla, Tesla, Twitter, Facebook ve Amazon gibi büyük şirketlerinde tepki gösterdiğini belirtelim.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir