Google, Akıllı Telefon’a Gerek Duymayan VR Kulaklık Setlerini Duyurdu !

Ana Sayfa Haber Google, Akıllı Telefon’a Gerek Duymayan VR Kulaklık Setlerini Duyurdu !
  Google’ın, geçen sene başlatmış olduğu I/O konferansında, gelen çağrıları takip etmek için kullandığı, telefonlardan bağımsız olan VR kulaklık projesini duyurdu.

[ilgili_haber id=”2776″][/ilgili_haber]

Google‘ın VR kulaklık seti, Oculus Rift ve HTC Vive’ın aksine, WorldSense VR kulaklık setlerinin harici sensör izleyicileri olmadan çalışabileceğini belirtti.

Google,-Akıllı-Telefon'a-Gerek-Duymayan-VR-Kulaklık-Setlerini-Duyurdu-webhakim-p-1716

Bu sayede, Çarşamba günü ortaya çıkan söylentileride doğrulamış olduğu teyit edildi.

Şirket, bağımsız VR Kulaklıkların referans modellerini geliştirmek için, Qualcomm ile birlikte çalıştığınıda açıkladı.

Google’ın VR kulaklıklar için yaptığı en büyük sürpriz ise, HTC ve Lenovo ile birlikte WorldSense bağımsız VR Kulaklık setlerini bu yıl piyasaya çıkarmayı planladığı oldu.

Özellikle HTC kullanıcılarının heyecanlanması beklenen haber’de, VR Kulaklık setlerinin HTC telefonlar ilede eşleştirilebilir olmasıdır.

 

[ilgili_haber id=”2509″][/ilgili_haber]

 

Kullanıcının harici sensörler duvarlarına veya tripodlara monte etmesini gerektirmeyen VR kulaklık seti, kurulum ve kullanım açısından Google’ın VR platformunda tamamen kullanıcı dostu haline getiriyor.

Google’ın son yıllardaki büyük yatırımlarını biliyoruz.

Sürücüsüz otomobiller, akıllı telefonlar, VR Sanal gerçeklik metaryelleri ve Google Earth sanal gerçeklik projesi gibi büyük yatırımlarının devam etmesi Şirket’in önümüzdeki yıllarda da boş durmayacağı anlamına geliyor.

Google,-Akıllı-Telefon'a-Gerek-Duymayan-VR-Kulaklık-Setlerini-Duyurdu-webhakim-p-1717

 

Öyleki şirket, en çok başarılı olan VR oyunlarının arkasındaki stüdyolardan biri olan Owlchemy’ yi satın alması bunun bir kanıtı olarak görünüyor.

Google’ın yaptığı konferans etkinliklerinde veya toplantılarda büyük projelerin hız kazanması ve teknolojik anlamda ortaya çıkan insanüstü buluşların tartışılmasıda, Şirketin kaliteli bir ekipten oluştuğunu gösteriyor.

Tabiki Google gibi bir kurumda bunun olması kaçınılmaz. Bu etkinliklerin daha fazla artmasını diliyoruz. Çünki her toplantıda, şirket tüketicinin hayatını kolaylaştıran buluşları tartışıp piyasaya hızlı sunmayı hedefliyor.

Umarız Google kullanıcılarını önümüzdeki yıllarda da memnun etmeyi başarır.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir