Google CEO’su Sundar Pichai’nin Tazminatı Dudak Uçuklatıyor !

Ana Sayfa Haber Google CEO’su Sundar Pichai’nin Tazminatı Dudak Uçuklatıyor !
  Google’nin 44 yaşındaki Hindistan doğumlu CEO’su Sundar Pichai, geçen sene yaklaşık 200 milyon dolar olan tazminatını 2015 yılında iki katına çıkardı.Pichai, 2015 yılında kazandığı 652 bin doların altında maaş aldı.( Aldığı maaş 650 bin dolar ) 

Kazandığı paranın altında maaş alan Hindistanlı CEO, Ağustos 2015’te şirketin organizasyonu sırasında CEO seçilmiş ve 2016 yılında 99,8 milyon dolarlık stok ödülünü katlayarak, 198,7 milyon dolarlık hisse ödülü aldı.

Google-CEO'su-Sundar-Pichai'nin-Tazminatı-Dudak-Uçuklatıyor-!-webhakim-p-1680

CNN, şirketin tazminat komitesinin Pichai’nin yaptığı tanıtım ve çok sayıda ürün lansmanının olduğunu söyledi.Google’nin kurucu ortağı ve eski CEO’su Larry Page, Alphabet altında büyüyen yeni iş alanlarına odaklandıklarını belirtti.

Raporda, Pichai yönetimi, makine reklamcılığı ve YouTube ticareti alanlarında satışlarını artırırken, aynı zamanda makine öğrenimi , donanım ve bulut sunucu’ya yatırım yapıyor.

Donanım ve  bulut sunuculardan Google’nin geliri, son çeyrekte yaklaşık 3.1 milyar dolara ulaştı ve bir önceki yıla göre yaklaşık %50 oranında arttı.

Raporda belirtilen bir başka bilgiye göre, Alphabet’ in hisse senedi bu yıl yükseldi ve ilk defa bu hafta 600 milyar dolarlık bir piyasa yaptı.

Kaynak : http://www.gadgetsnow.com/tech-news/google-ceo-sundar-pichais-compensation-doubles-in-2016/articleshow/58430398.cms

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir