Google Classroom Sayesinde Artık Herkez Öğretmen Olabilecek !

Ana Sayfa Haber Google Classroom Sayesinde Artık Herkez Öğretmen Olabilecek !
  Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru ve teknoloji devi Google, yine devrim yapacak bir sistem geliştiriyor.

Google, herkezin kendi platformunda bir sınıf oluşturabilmesi ve o sınıfta öğrencilerine eğitim verebilmesi için Google Classroom.com’u hizmete açıyor. 

Web tabanlı çalışacak olan sistem, sınıflarda yetişkin eğitimi, hobiler ve okul sonrası programlar için yönetilmesine yardımcı olmak için kullanılabileceğini söylüyor.Google Classroom, bloglar ve YouTube‘deki eğitim videoları ile yetinmeyen kullanıcıların ve eğitmenlerin, daha fazla bilgi için kullanılabilecek.

Google-Sayesinde-Artık-Herkez-Öğretmen-Olabilecek-!-webhakim-p-1678

Sınıflarda eğitmenler kendi kaynaklarını ekleyebilir, öğrencilere ödev verebilir ve ders ilerledikçe öğrencileri ile iletişimde kurabilir.

Google Classroom, ikinci büyük güncellemesini 2017′ de aldı. Geçen ay Google, bir G Suite eğitimi hesabı olmaksızın, yani üye kaydı şartı olmadan, (genellikle okullar tarafından öğrencilerine önerilen sistem) herkezin derslere katılmasına izin vermek için hizmetini genişletti.

Bu linkte kendi sınıfınızı oluşturabilir, Google Classroom hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Kaynak : https://thenextweb.com/apps/2017/04/28/google-opens-up-classroom-so-anyone-can-now-become-a-teacher/#.tnw_TNSFxfpS

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir