Google Departmanları Birbiriyle Yarışmaya Başladı

Ana Sayfa Dünya Google Departmanları Birbiriyle Yarışmaya Başladı
  Aslında Google yerine Alphabet demek daha doğru olur, yine de Google’ın popüleritesi hala en yukarlarda.

Alphabet’in yaşam bilimleri üzerine çalışan ekibi Verily, tahmin edilebileceği üzerine sağlıklı ve verimli yaşama üzerine çalışmalar yapan bir ekip. Ve bu ekip, bugün itibariyle bloglarından, kişisel değerleri kayıt altına alan ve takip eden bir saat yaptıklarını resmen duyurdu.

Basit bir dış görünüme sahip olan bu saat, çok sayıda fizyolojik ve çevresel sensörler barındırıyor. Bu sensörler sayesinde hareket bozuklukları, kardiyovasküler çalışmalar gibi anlık takibi zor olan alanlar ölçümlenebiliyor. Az güç harcıyor ve yaklaşık 1 hafta pil ömrü mevcut.

Giyilebilir teknolojilerde üreticilerin en büyük zorluklarından birisi insanların sürekli bu ürünlerini kullanmasını sağlamak, daha az çıkarıp takmalarını sağlamak, onları yoğun tasarımlarla ve rahatsız edici temaslarla boğmamak. Basitliğine ek olarak haftalarca veri saklayacak hafıza gücünün de olması, saati çıkarmak için fazla bir sebep bırakmıyor.

Kullanıcılar için bir iyi bir de kötü haberimiz var. Kötü olan bu ürün satışa sunulmayacak, yalnızca araştırma amaçlı kullanacak. İyi haber ise çok iyi; bu saatler senelerdir süregelen Parkinson hastalarının tedavisinde önemli bir rol oynayacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir