Google, Google Fotoğraflar için geçen ay açıklanan önemli yeni paylaşım özelliklerini tanıtmaya başladı.

Yeni paylaşım özellikleri Google’un konferansında tanıtıldı. Güncelleme, uygulamanın alt kısmına özel bir paylaşım sekmesi ve fotoğrafları paylaşmanın çeşitli yollarını ekliyor. Uygulama artık paylaşımda bulunmak için  fotoğrafı ve bunları paylaşmak isteyeceğiniz kişiler için öneride bulunacak.

Google-Fotoğraf-Paylaşım-Özellikleri-Gün-Geçtikçe-İyileşiyor-1

Özellik büyük ölçüde yüz tanımaya dayanıyor. Google, belli bir kişinin fotoğraflarını belirli bir e-posta adresiyle düzenli olarak paylaştığınızı fark ederse, onlara yeni fotoğraflar göndermenizi önerir. Fotoğrafların paylaşım sekmesi  ayrıca tüm fotoğrafların ve albümlerin bir özet akışını görüntüler, bu yüzden paylaşılan fotoğraflara bakmak biraz daha kolaylaşır.

 

Bu güncelleme ile eklenen gerçekten büyük bir paylaşım özelliği olan otomatik paylaşım özelliğidir. Bu özellik isteğe bağlı, bunu isteyenler Google Fotoğrafların, fotoğrafların bir kısmını veya tamamını bir başka kişiyle otomatik olarak paylaşmanızı sağlayacak. Örneğin, bu özelliği kullanan bir ebeveyn, çocuklarından çekilen herhangi bir fotoğrafı eşlerine otomatik olarak gönderebilirler.

Fakat otomatik paylaşıma ayrılmış belirli gizlilik riski de vardır. Google yüz tanıma oldukça doğru fakat kusursuz değil, bazı fotoğrafların yanlışlıkla gönderilme olasılığı da var.

Google, yeni özelliklerin bu hafta yayınlanacağını açıkladı.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir