Google Glass, daha net bir vizyonla resmen geri döndü !

Glass Enterprise Edition, çalışanların zorlu işleri yapmalarına yardımcı olacak yeni arayüzüyle iş hayatına renk katmaya geliyor.

0
208

Google’ın “moonshot” şubesi olan Alphabet X, Glass Enterprise Edition adlı orijinal gözlük benzeri giyilebilir cihazın yeniden başlatıldığını açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu hiç de halka yönelik bir proje değil. Birçok zorluğuna rağmen, Glass’ın işçiler için çok yararlı olduğu ortaya çıktı, bu yüzden yeni sürüm iş yerinde işçilerin işlerini daha iyi yapmalarını sağlamayı hedefliyor.

Glass Enterprise Edition
Google Glass Enterprise Edition

Google, 2015 yılının başında “Google ile keşfet” projesi için kullanıcılarına teşekkür ederek Google Glass sitesini kapattı ve yolculuğun burada sona ermediği vaadinde bulundu. Bununla birlikte Google, orijinal ($ 1,500) Glass Explorer’ın artık halka açık olmamasına rağmen Alphabet, GE, Boeing, DHL ve AGCO gibi ABD şirketlerine tedarik etmeyi sürdürdü.

AGCO, Glass ile üretim sürelerini yüzde 25 oranında azaltmayı başarırken, DHL tedarik zinciri verimliliğini yüzde 15 artırdı. Aynı zamanda sağlık mesleği mensupları için bir nimet haline gelen Glass, evrak yüklerini% 20’nin üzerine düşürdü ve doktorların hastalarla% 50 daha fazla vakit geçirmelerini sağladı.

“Tasarımı ve donanımı iyileştirdik, böylece uzun süreli aşınma için hafif ve rahat olacaktı. Güç ve pil ömrünü de arttırdık.”

Bu başarı ile Alphabet X, daha rahat ve çalışma ortamlarının zorluklarına dayanabilen bir tasarımla Glass Enterprise Edition üzerinde sessizce çalışmakta. Ayrıca, daha geniş bir ekran prizması, katlanabilir tasarımı ve daha hızlı Atom işlemcisi bulunuyor. Alphabet X’den Jay Kothari, “Tasarımı ve donanımı geliştirdik ve böylece uzun süreli giyim için hafif ve konforlu hale getirdik, güç ve pil ömrünü de arttırdık” diye belirtti.

Glass, Diane von Furstenberg ve Sergey Brin’in moda defilesinde giydikleri modaya uygun bir aksesuardan, yöneticiler, doktorlar ve mavi yakalı işçiler tarafından sportifleştirilen daha pratik bir fabrika, tıbbi ve depo cihazına dönüştü.

Google ayrıca, Glass’ın başlıca avantajlarından yararlanan uygulamalar oluşturmak için geliştiricilerden oluşan bir grup oluşturdu.

Örneğin, DHL, “Ubimax with Glass” adlı bir çözüm kullanıyor; görsel araç yardımı ile eşyaların arabaların üzerine nereye yerleştirileceği konusunda gerçek zamanlı talimatlar alıyor. GE ise,  talimatlarını videolarla, animasyonlarla ve görüntülerle gözler önüne seren bir şekilde gösteren geliştirici Upskill’den bir uygulama kullanıyor; dolayısıyla, işçiler ne yapacaklarını bilmek için bağlayıcılarını veya bilgisayarlarını kontrol etmek için çalışmaları durdurmak zorunda kalmıyorlar. Bir de, sağlık uzmanları, dikkat çekmeden hasta ile konuşurken not almayı, Augmetix’in “uzaktan yazar” uygulaması aracılığıyla arka planda yapabiliyorlar.

Glass Enterprise Edition, “şimdi uzman ortaklarımız vasıtasıyla daha fazla işletmeye erişebiliyoruz” diyor Alphabet. Fiyatından ise şimdilik haber yok.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir