İran ve İtalya başta olmak üzere dünya ölümcül korona virüs salgınını kontrol altına almak için uğraşırken, Hindistan'da ise 100'den fazla vaka kaydeden ülkelerden biri oldu. 

Hindistan’da gereken önlemler alınmaya çalışılsa da, dün akşam saatlerinde Google’ın Bengaluru ofisinde çalışan personeli Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

Google Çalışanında Korona Virüs Tespit Edildi!

google virus

Google yaptığı açıklamada, ”tüm çalışanlarının 13 Mart Cuma gününden itibaren evinde çalışmasını istedi. Bangalore ofisimizde çalışan personelimizin Covid-19 teşhisi konmuştur. İlk önce virüs hiç bir belirti göstermemiştir. Her zamanki gibi ofiste çalışıyorlardı. Bundan sonra Bengaluru ofisindeki çalışanlarının evlerinde çalışmasını istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Şirket ayrıca, enfekte olan kişiyle temas halindeki diğer çalışanların kendi kendini karantinaya almaları ve sağlık durumlarını izlenmesini istemiştir.

CNBC tarafından alınan e-postada, şirketin mühendislik birimindeki müdürü ve Bangalore site lideri Anand Rangarajan, enfekte çalışanın yurt dışına seyahat ettiğini ve geri döndükten sonra korona virüs tarama testini geçtiğini söyledi. Fakat daha sonra ise sağlığında bir problem olduğunun farkına vardı. Hastaneyi gitti ve gereken testler yapıldı ve maalesef korona virüs testi pozitif çıktı.

Google Çalışanı Seyahate Çıkmış!

korona virus google calisaninda

Google çalışanı, yurt dışına seyahat ettikten sonra ülkesine geri döndü. 9 Mart Pazartesi günü RMZ ofisinde olağan işlerini yapmaya devam etti. Virüs herhangi bir belirti göstermemiş ve sıcaklık taramasını da geçmiştir.

Birkaç saat sonra, Google çalışanı kendini pek iyi hissetmedi ve ofisten eve dönmeye karar verdi. Daha sonra devlet tarafından yetkilendirilen bir hastanede virüs taraması tekrar yapıldı. Hemen karantinaya alındı. ​​Covid-19 tarafından enfekte olduğu doğrulandı. Google, ”personelimiz ile iletişim halindeyiz ve her türlü desteği sunuyoruz”açıklamasını yaptı.

Geçen ay da, Zürih’teki Google çalışanının Covid-19’dan etkilendiği onaylandı. Google çarşamba günü tüm Kuzey Amerikalı çalışanlarından ay sonuna kadar evden çalışmalarını istedi. Aslında bu politikayı hemen tüm dünya uygulasa çok iyi olacak.

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://thenextweb.com/in/2020/03/13/google-confirms-an-employee-in-india-tested-positive-for-coronavirus/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!