Google Home Speaker, Birden Fazla Sesi Hafızasında Tutabilecek !

Ana Sayfa Haber Teknoloji Google Home Speaker, Birden Fazla Sesi Hafızasında Tutabilecek !
  Google Ev Asistanını geliştirmeye devam ediyor.Bildiğiniz gibi Google geçtiğimiz yıl geliştirici konferansında Akıllı ev asistanını tanıtmıştı.Bu asistan ile neredeyse yerinizden kalkmadan yemek söyleyebilir, not alabilir, trafik durumunu öğrenebilir, hatta ışıkları bile kapatabilirsiniz.

 

[ilgili_haber id=”2329″][/ilgili_haber]

 

Google Home, son yapılan açıklama ile daha da gelişti ve Apple‘nın akıllı asistanı olan Siri’yi zeka olarak bizce solladı.

Akıllı Asistan, başta sadece tek bir kullanıcıyı tanıyor, ona kendi ismi ile hitap ediyordu.Ancak kullanıcılar sadece bir kişiyi tanıyan asistanın, birden fazla kişiyi tanıyıp, birden fazla sesi söylemesini istediler.

Tabiki Google kullanıcılarını kırmayıp isteği kabul etti ve yeni çıkaracağı Google Home‘ye tam 6 kişinin sesini tanıma kapasitesi ekledi.

Yani Google Home seslendiğinizde, size isminiz ile hitap edecek ve tanıttığınız başka bir ses de sizden hemen sonra seslendiğinde onada kendi ismi ile hitap edebilecek ve bu kapasite altı kişiye çıkarıldı.

Google Home sahipleri birden fazla sesi kullanmak için yapmaları gereken “Merhaba Google” , “Google” kelimelerini birkaç kez tekrarlamak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir