Google İş Bulma Dikeyine Girişiyle Birlikte Tereddütlere Cevap Verdi

Ana Sayfa Haber Teknoloji Google İş Bulma Dikeyine Girişiyle Birlikte Tereddütlere Cevap Verdi
  Şu soruya verilecek cevap muhtemelen herkesin aynıdır. Kişisel bilgilere erişimi en fazla olan şirket kim diye sorulsa, büyük bir kesim Google diyecektir.

Bunun sebebi de çok açık. İnsanların meraklarını gidermek için başvurdukları temel mecra Google. Bu şu demek; cevabını aradığınız ve Google’a sorduğunuz her soruyu onlar biliyor.

Arama motoru bu kadar popüler olan bir şirket için iş başvurusu platformu oluşturmak ister istemez soru işaretlerine sebep oluyor. Bilgilerim şirketlerle paylaşılır mı, sürekli ve sadece kedi videoları izlediğim gerçeğini çalışmayı çok istediğim şirketin insan kaynakları departmanı öğrenecek mi gibi soruların kafa karıştırması normal. Google’ın çok geniş çaplı bir erişimi ve kaynağı olduğunu artık kullanıcılar da farkında.

Gizmodo, Google’dan yetkili birileriyle röportaj yapma fırsatı bulmuş. Bu endişe dile getirildiğinde şu cevap verilmiş: “Adayın sadece iş görüşmesi için paylaştığı bilgiler iş verene ulaştırılacak. Özel bilgiler paylaşılmayacak”. Google yetkilileri ayrıca şimdiye kadarki ürün kullanımı ve paylaşılan özel bilgilere baktığında kendilerine olan güvende bir azalma görmediklerini de belirttiler.

Google Hire hala daha yapım aşamasında. İnsanların yoğunlukla kullanacağı aşikar, ama Google ne kadar bilgi paylaşıyor olacağıysa meçhul.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir