Google mühendisleri DSLR benzeri gece çekimleri hakkında bilgiler verdi

Ana Sayfa Haber Google mühendisleri DSLR benzeri gece çekimleri hakkında bilgiler verdi
Yunus Emre İyitütüncü   Son yıllarda akıllı telefon fotoğrafçılığı çok gelişti. Günümüzde akıllı telefonlar, modern algılayıcılar, yüksek çözünürlüklü ve hd çekimler çekebilen inanılmaz bir nimet haline geldi. Bu arada, düşük çözünürlükte DSLR’den gördüklerimiz gibi bu çekimler başarıyla oluşurken , birçok kişi hala gece fotoğraf kullanımında çok kötü. Fakat Google Daydream mühendisi Florian Kainz bu duruma çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Google Araştırma laboratuarı  blog yazısında da, ” Kainz doğru renklerle ve daha az gürültüye sahip gece  çekimlerine olanak tanıyan deneysel uygulama yaptı; şu ana kadar  DSLR fotoğraf makinesi test edebildik. ”  sözlerine yer verdi.

Google-mühendisleri-DSLR-benzeri-gece-çekimleri-hakkında-bilgiler-verdi-webhakim-p-1663

Mühendis, ” profesyonel DSLR fotoğraf makinesiyle gece gündüz görüntü çektiğini açıkladı. Akıllı telefonun kamerasıyla aynı görüntüye ve renklere sahip ” dedi.

Kainz  2 saniyeliğine 64 atışlık çekim yapabilen bir uygulama geliştirdi. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların odağı, pozlamasını ve ISO’yu manuel olarak kontrol etmesini olanak sağlıyor. Görüntüyü temizlemek ve istenen sonuçların gösterilmesi için 64’lük seri atışların algoritma ile birleştirildiğini de ekledi.

Kaynak:http://www.gadgetsnow.com

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir