Google Play Store uygulamasını açın. Sağ üst taraftaki profil simgesine dokunun. Uygulamaları ve cihazları yönet. Yüklü’ye dokunun. Uygulamanın yanındaki Yüklemeyi kaldır’a dokunun.

Google Play müzik, kullanıcılarına kısa sürede toplu müzik dinleme imkanı sunan uygulamadır. Toplu olarak şarkıyı ayarladığınız yerde, bu play müzik şarkı tekrarlama şeklinde de ayarlayabilmektesiniz.

Fakat bazı kullanıcılar Google oynatma listesindeki müzikleri silmekte zorlanmaktadır, belirli adımları vardır, hadi gelin birlikte play müzik şarkı silme işlemine bakalım.

Google Play Müzik Şarkı Silme

google play muzik sarki silme

Google oynatma listelerinde müzikleri silebilirsiniz, aşağıdaki adımları takip edelim.

 1. Google Play Müzik uygulamasını açalım.
 2. Kütüphane kısmına dokunalım.
 3. Silmek istediğiniz şarkıya gelin üç noktaya dokunun, Sil yada Kitaplığımdan Kaldır kısmına basalım.

Bilgisayardan Google Play Müzik Silme

Telefondan olduğu gibi bilgisayarda da basit yöntemler ile silebilirsiniz, aşağıdaki adımları takip edelim.

 1. Kullandığınız web tarayıcısını açalım.
 2. Google Play müzik uygulamasına gidelim.
 3. Menüyü tıklayalım. Çöp diyelim, üç noktaya basalım, kalıcı olarak sil diyelim.

Not: Müziği sildikten sonra 60 gün içerisinde yüklemezseniz tamamıyla silinecektir. Eğer işlemi yapamadıysanız Google’ın resmi yayınladığı makalesi de var.

Play Müzik Toplu Müzik Silme

Google Play Müzik Silinen Müzikleri Geri Getirme

Google play müzik uygulamasını bilgisayarınıza indirdiyseniz, bu yöntem işe yarayacaktır. Yüklediyseniz şanslısınız gelin birlikte bakalım.

 • EASEUS veri kurtarma sihirbazını açalım. ( yüklü değilse yükleyelim)
 • EASEUS dosya kurtarma yazılımını çalıştıralım. EaseUS veri kurtarma Sihirbazı’nda müzik dosyalarını kaybettiğiniz konumu seçelim. Kaybolan dosyaları bulmak için bu programın cihazınızı taramasına izin vermek için tıklayalım.
 • Kayıp müzik dosyalarını bulmak için programın seçilen cihazı taramasını bekleyelim. Kayıp tüm dosyaları bulmak için Silinmiş dosyaları Sürücü, kayıp bölüm dosyaları kontrol edelim. Bulunan müzik dosyalarını çift tıklayarak ön izleme yapalım.
 • Bulunan müzik dosyalarını seçelim. Kayıp müzik dosyalarını geri yüklemek için Kurtar’ı tıklayalım.
 • Bilgisayarda yada harici depolama cihazınızda güvenli bir yer seçelim.
 • Google Play Müzik dosyalarını geri yükledikten sonra, kurtardığınız müzik dosyalarını Google Play Müzik içine aktarabilirsiniz.

Google play müzik genel hatları ile böyle, eğer silmek istediğinizde ilk baştaki işlemi kullanabilirsiniz, diğer son işlem ise Google play de silinen müzikleri geri getirmek içinde EASEUS uygulamasını indirip, dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve müziklerinizi kurtarabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER