• Ana Sayfa
  • İnternet
  • Google Play Oyunlar İle Sohbet, Davet ve Daha Fazlasıyla ”Birlikte Oynayın” Özelliği Geliyor!
Google Play Oyunlar'ın en son sürümü olan APK, uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere arkadaşların birlikte oyun oynamaya yardımcı olacak ''Birlikte Oynat'' özelliği geliyor.

Oyuncular birbiri ile etkileşim içine girecek, gönderi davetiyeleri sağlayacak ve oyun oynadığı yerde davetiye gönderebilecek. Fakat şu anda test aşamasında.

Google Play Oyunlar İle Sohbet, Davet ve Daha Fazlasıyla ”Birlikte Oynayın”

google play games webhakim

Arkadaş listesi ve ilgili sohbet seçeneği çoğu oyun platformunda hemen hemen aynı özellikler de olsa da, ”Google Play Oyunlar” şu ana kadar bu işlevselliğe sahip değildi. Bunları göz önüne alarak güncelleme yapmaya karar verdi.

Aşağıdaki koddan da görülebileceği gibi, özellik oyuncuların uygulama içinden arkadaşlarına davet göndermelerini sağlayacak.

google play oyun kodu

Kod satırları, ‘Birlikte Oynat’ özelliğinin oyuncuların arkadaşlarıyla belirli bir oyunu oynamasına olanak tanıyacağını gösteriyor. Planın bir parçası olarak, kullanıcılar arkadaş listelerine erişmek için her oyuna ayrı ayrı izin vermek zorunda kalacaklar ve bu erişimi alan oyunlar, o oyunu oynayan tüm arkadaşlarınızın kimliklerini görmenizi sağlayarak, onlarla oyunu oynamaya davet edin.

Kullanıcılar istedikleri takdirde oyun etkinliklerini gizli tutabilecekler, bu geliştiricinin yaptığı yenilik ile daha kolay bir uygulama durumuna geçecektir.


Kaynak : https://beebom.com/google-play-games-play-together-feature/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!