Google Tarayıcısına VR Sanal Gerçeklik Özelliği Getiriyor !

Ana Sayfa Haber Google Tarayıcısına VR Sanal Gerçeklik Özelliği Getiriyor !
   

 

Google, sanal gerçeklik galerisi için üreticisi olduğu WebVR Google Karton’u Chrome için kullanıma açtığını bildirdi.Özelliği kullanabilmek için gerekli olanlar Android telefon ve WebVR oyunlarını oynamak için bir VR Karton sanal gerçeklik gözlüğü.

İlk olarak sadece android telefonlarda çalışan VR özelliği, artık WebVR tarafından telefon farketmeksizin tüm cihazlarda 360 özelliğini aktif hale getirdi.Ayrıca VR deneyimini daha kolay hale getirebilmek için, Google VR özelliğini açık kaynak kod olarak sunuyor ve bunu web geliştiricileri tarafından kolay bir şekilde geliştirilebilir hale getiriyor.

Ayrıca Google, kullanıcıların yeni deneyimlere sahip olması adına, özel bir WebVR deneme galerisi açıyor.Şuanda galerideki oyunları ücretsiz bir şekilde 360 derece özellikte oynayabilirsiniz.Galeride, kendi oyununuzu yapmanız için çevrimiçi bir kod platformuda var.

Google Cardboard’a sahip olan tüm kullanıcılar artık 360 derece sanal gerçeklik özelliğini kullanabilecek ve Cardboard’ı isterseniz kendiniz yapabilirsiniz.

Google Cardboard’ın tüm çizim şemasını açık bir şekilde sunuyor.Eğer adımları doğru bir şekilde takip ederseniz, VR Kartonunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir