The Wall Street Journal’ın raporuna göre, Google ‘Stamp’ kod adlı bir marka, medya içeriği özelliği geliştiriyor.

Snapchat’in ‘Keşfet’ modu, markaların tüketim için 158 milyon günlük kullanıcı tarafından görsel öyküleri oluşturmasının bir yolu. Şimdi de Google, Snapchat tarzı bir medya içeriği geliştiriyor. Kaynaklar; Vox Media, CNN, Mic,Washington Post ve Time gibi yayıncıların bu işbirliğine katılmayı planladıklarını söylüyorlar. Kaynaklar ayrıca Google’ın bu hizmeti önümüzdeki haftalarda duyuracağını da aktardılar.

Hizmetin, Google’ın daha hızlı yükleyen AMP mobil web sayfalarında ( Stories+ AMP =Stamp) yapıldığı bildirildi. Wall Street Journal, Stamp üzerindeki haberlerin metin, fotoğraf ve video içeren birkaç kaydırılabilir slaytlardan oluşacağını belirtti.

Bir Google sözcüsü, The Wall Street Journal’a verdiği bir demeçte, Google’ın haberinin yayılmaya başlamasını istemekte, AMP’nin başlangıcından beri sürekli olarak yayıncılar ile iş biriliği yaptıklarını ve birçok yeni özellik üzerinde çalıştıklarını söyledi. Google bu rekabete hazır gibi, Apple’da ‘News’, Facebook’ta ‘Instant Articles’, Snapchat’te de ‘Discover’ bölümleri mevcut.

Journal’a göre Google, Stamp haberlerini arama sonuçlarına ve Google ürünlerine gönderebilir. AMP sayfalarında yapıldığı gibi.

Konu hakkında açıklama yapan bir Google sözcüsü de, açık kaynaklı AMP projesinin başarısı, yayıncılarla birlikte yeni özellikler üzerinde önceden çalışmayı içeren, sürekli bir işbirliğine bağlı, diye konuştu ve yakında bu konu hakkında daha fazla net bilgiye ulaşılacağını da söyledi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir