Google’dan Zihin Okuma Özelliği, Android Telefonlara Geliyor !

Ana Sayfa Haber Google’dan Zihin Okuma Özelliği, Android Telefonlara Geliyor !
  Akıllı telefonlar, gün geçtikçe yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.Akıllı asistanlar, kablosuz kulaklıklar, VR haritalar derken şimdide sırada zihin okuma özelliği var.

Akıllı telefonlarımızdakopyala+yapıştır” özelliği gün geçtikçe can sıkmaya başladı ve o kadar donanımlı ve özellikli telefonlarda sıradan bir kopyalama olması diğer özelliklerin yanında biraz cılız kaldı.

Google'dan-Zihin-Okuma-Özelliği-Android-Telefonlara-Geliyor-!-webhakim-p-1456

İşte tam bu sırada Google, yazmış olduğunuz metinlerdeki içerikten yola çıkarak size önerilerde bulunacak bir sistem geliştirmeye çalışıyor.

Kopyasız yapıştır özelliği, metinden aldığınız cümleyi veya kelimeyi kopyaladığınızda, kopyaladığınız cümle ile ne yapacağınızı tahmin etmeye çalışacak.

Özellik Chromium’un kaynak kodunda ” Dizine ekleme ” , kopyasız içerik olarak tanımlanıyor ve özelliğin açıklaması olarak ;

Yazı içeriğine uygun olarak örnek metinler sunar.Örneğin, bir restoran websitesine baktınız ve ardından Google Haritalara giriş yaparsanız, uygulama size harita’daki arama kısmına restoran’ın ismini yazmayı önerir.

Kulağa hoş gelen bu özellik, çok işe yarar gibi duruyor.Ancak yetkililer “kopyasız yapıştır” özelliği üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini belirttiler.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emine Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Emine
Ziyaretçi
Emine

Zihin
Düşüncelerim