Dünya genelinde en çok kullanılan arama motorunun eski patronu Eric Schmidt, dünyanın en zeki 100 çocuğunu arıyor. Google’ın eski patronu Schmidt, gelecek nesillerin dünyayı yakından ilgilendiren yerlerinde görev alması gerektiğini ifade ederek, bu 100 genci tespit etmek için yetenek avlama vakfı kurdu.

Google’ın Eski Patronu, Dünyanın En Zeki 100 Çocuğunu Arıyor

Dunyanin En Zeki 100 Cocugunu Ariyor

Google’ın eski patronu Eric Schmidt, dünya çapındaki bir yeteneğin belirlendiği yaşın 16 olduğunu ve bu yaşın sihirli olduğunu önemle vurguladı. Bu kapsamda, sahibi olduğu Schmidt Future adlı kuruluşun, Rise projesini hayata geçirmek üzere İngiltere merkezli hayır kuruluşu Rhodes Trust ile ekip olduğu açıklandı.

Diğer yandan ise Time dergisine konuşan Schmidt, “Yaptığımız bütün hatalar göz önünde bulundurulduğunda, gelecek nesle ne kadar erken görev verebilirsek o kadar iyi” açıklamalarında bulundu.

Rise şu anda başvurular devam ediyor ve Temmuz 2021’de İlk 100 Çocuk Açıklanacak

Bay Schmidt, bir sonraki nesli hızla dünya meselelerinden sorumlu tutmanın çok önemli olduğunu vurguladı. Bay Schmidt, “Yaptığımız tüm hatalar göz önüne alındığında, bir sonraki nesli ne kadar çabuk ele geçirebilirsek, o kadar iyi. Genelde daha akıllılar, daha iyimserler, daha fazla enerjileri var. Bu şeyi onlara devretmek için pek çok neden var. ” açıklamalarında bulundu.


Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/google-schmidt-teenager-intelligence-talent-search-rise-b1764133.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER