Google’ın Spam daki amacı nedir?

Ana Sayfa Haber Google’ın Spam daki amacı nedir?
  Google, kullanıcıları saldırılardan korumak için birçok adım attıklarını söyledi.

Kullanıcılar  hesaplarının bir çok saldırıya uğramasından  dolayı Google’ı şikayet yağmuruna tuttu. Çok sayıda insan mağdur olduğunu açıkladı.Bunun üzerine Google Kişiler’den bir bağlantıya tıklamadan dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Google, çarşamba günü bazı zararlı  sayfaları devre dışı bırakarak kullanıcıları saldırılardan korumak için adım attıklarını söyledi.

Şirket, Reuters’e gönderdiği bir e-postayla “Bu tür sahtekarlıkların tekrarlanmasını önlemek için tecrübeli ekibimiz çalışıyor” dedi.

Kötü amaç ile gönderilen e-postalar, mağdurlardan Google Dokümanlar ile oluşturulan bir dosyayı görüntülemek üzere tıklamalarını istedi. Bunu yapan herhangi biri, güvenlik uzmanlarına göre, bilgisayar korsanlarına e-postalar, kişiler ve çevrimiçi belgeler de dahil olmak üzere Google hesap verilerine erişmesine izin verdi.

NYU Tandon Mühendislik Fakültesi’nden bir siber güvenlik profesörü Justin Cappos, “Bu,  hesapların dolandırıcı insanlar tarafından kontrol edildiği için herkes için çok ciddi bir durum” dedi.

M Cappos, Çarşamba öğleden sonra üç saat içinde bu zararlı e-postalardan yedi tanesini aldığını ve bilgisayar korsanlarının saldırıları sürdürecek otomatik bir sistem kullandığını  söyledi.

Bilgisayar Korsanlarının amacını bilmediğini belirtti.Ancak hesapların, çevrimiçi bankacılık hesaplarının şifrelerini sıfırlamak konusunda kullanıcıları uyardı.

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/05/03/spam-campaign-targets-google-users-malicious-link/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir