Göz Titremesini Geçirmenin 7 Hızlı Yolu ( Göz Seyirmesi )

Ana Sayfa Haber Sağlık Göz Titremesini Geçirmenin 7 Hızlı Yolu ( Göz Seyirmesi )
  Göz titremesi çoğunlukla hepimizin başına gelmiştir.Halk arasında göz seyirmeside denir.Peki nedir bu göz seyirmesi ?

Göz seyirmesi, göz kaslarımızın istemsizce kasılma hareketleridir.Çoğu kez üst göz kapaklarından birinde hissedilir.Halk dilinde göz seyirmesinin tıp dilindeki adı “miyokimi” dir.Sinir bozan bu olay çoğu zaman endişe verici bir hastalığın habercisi veya herhangi bir hastalık değildir.

Peki Miyokimi’yi veya Göz seyirmesini Durdurmanın Yolları Nelerdir ?

Sebep #1 : Günümüzde neredeyse olmamanın imkansız olduğu STRES

  • Çözüm : Göz seyirmesinin en önemli faktörlerinden biri stresdir.Gün içinde yaşadığınız problemler yüzünden iyi dinlenemiyor ve uyku problemleri çekiyorsanız, göz seyirmesi her an başınıza gelebilir.Bu yüzden iyi dinlenmeli ve uykunuzu almalısınız.Gün içinde gözlerinizi dinlendirmekte fayda sağlayabilir.

Sebep #2 : Uyku Eksikliği

  • Çözüm : Uyku eksikliğide göz seyirmesine yol açan faktörlerden biridir.Bu nedenle iyi bir gece uykusu ile bu sorunla baş edilebilir.

Sebep #3 : Bilgisayar Ekranına Uzun Süre Bakmak

  • Çözüm : Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak sadece göz seyirmesi değil başlı başına göz hastalıklarını çağıran bir durum.Gözlerde kuruluk, kızarıklık, odaklanamama sinyalleri başladığında hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.İyi bir göz damlası işinizi görecektir.

 

Sebep #4 : Göz Yorgunluğu

  • Çözüm : Göz yorgunluğu, göz seyirmesinin başlıca sebeplerinden biridir.Çok fazla ekran başında kalmak, bilgisayar ekranına uzun süre bakmak, gözleri fazlasıyla yormaktadır.Bunun için doktorunuza danışmanız sizin için faydalı olacaktır.Bilgisayar başında çok kalanlar için özel bilgisayar gözlükleri iş görür cinsten tabi önce doktora danışmakta fayda var.

Sebep #5 : Kafein

  • Çözüm : Bol kahve tüketenlerdede göz seyirmesi problemi görünmektedir.Bir iki hafta kahve tüketimini azaltıp problemin düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Sebep #6 : Alkol

  • Alkol tüketimi fazla olan insanlardada göz seyirmesi problemi görünmektedir.

Sebep #7 : Kötü Beslenme

  • Magnezyum gibi belirli besin maddelerinin eksikliğindede göz seyirmesi problemi görünmektedir.Sağlıklı ve yeteri kadar günlük vitamin ihtiyacınızı temin etmeyi deneyin.

 

Bozulan Fermuarlar Nasıl Tamir Edilir ? ( Pratik Çözüm )

 

Sonuçta basit bir göz ağrısı, seyirmesi ciddi bir hastalığında habercisi olabilir, vücudumuzun vermiş olduğu bu gibi sinyalleri göz ardı etmemeli ve hemen doktorumuza başvurmalıyız.

 

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-health/7-fast-ways-to-stop-eye-twitching-324660/

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir