GTA 6, 2023 yılında mı geliyor? Tüm dünyada merakla beklenen Grand Theft Auto 6 çıkış tarihinde ilginç gelişmelere yaşanmaya devam ediyor. Take-Two şirketinin yaptığı dosyalama işleminde birden ortaya çıkan reklam bütçeleri ile GTA 6 oyununun 2023 yılında piyasaya çıkacağı tahmin edilmektedir.

Dünyada çıkış tarihi en çok merakla beklenen ve neredeyse en çok oynanan oyun GTA 6 video oyununu tarafında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Take-Two şirketi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği dosyada, Grand Theft Auto 6 oyunun 2023 yılında piyasaya sürülebileceğini işaret ediyor.

Reklam Bütçesinde Artış!

GTA 6 2023 yilinda mi çikacak

Take-Two şirketi paylaştığı dosyada, ileriki yıllarda reklam harcamaları ile önemli bilgiler bulunuyor. 2023 yılı ve 2024 yılı için inanılmaz bir reklam bütçesi ayrılmış. Yaklaşık olarak 89 milyon dolarlık GTA 6 için reklam bütçesi ayrılmış. Diğer mali yılların öncesi ve sonrasına bakıldığında 2 katın üzerinde para harcaması yapılması planlanmaktadır. Bu arada içinde bulunduğumuz mali yılın ise ortalama olarak 9 katı olmaktadır.

VentureBeat’a açıklama yapan yatırım analisti Jeff Cohen, reklam harcamasındaki yükselişin Grand Theft Auto 6‘nın çıkış tarihi ile ilgili rakamlardaki bu farklılığa nasıl bir anlam yüklemeliyiz elbette şu anda emin değiliz fakat daha önce benzer bir durumla karşılaştığımızda Red Dead Redemption 2 oyunun çıkışını doğru bir şekilde tahmin edebilmiştik.” ifadelerini kullandı.

Grand Theft Auto 6’da Yaşanan Somut Gelişmeler!

Bloomberg dünyaca ünlü editörü Jason Screirer, geçtiğimiz ay yayınladığı bir raporda, Grand Theft Auto 6 oyununun geliştirme sürecinin başladığını fakat henüz olgunlaşma aşamasında olduğunu söylemişti.

İnternetteki haberlerde Jason Screirer’ın raporu ile aynı gibi. GTA 6 cephesinde bu şekilde somut ve elle tutulur gelişmeler yaşanması çok güzel. Dünyaca beklenen oyunun gelişmesi devam ettikçe ve bilgiler paylaşıldıkça daha net verilere ulaşabiliriz.


Kaynak : https://venturebeat.com/2020/05/26/grand-theft-auto-vi-in-2023-take-two-sec-filing-hints-at-release-date/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!