Video oyun serilerinin en iyilerinden biri olan Grand Theft Auto, nihayet GTA 6 oyunu ile somut bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 6, sonunda geliştirme aşamasında ortaya çıktı. Serinin yaratıcısı olan Rockstar Games zaten uzun zamandır GTA 6’nın yapım aşamasında olduğunu duyurmuştu. Daha önceden geliştiricisi ile yapılan bir röportajda da Rockstar Games’in başkanı Leslie Benzies, GTA 6 ve genel olarak GTA serisinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.

GTA 6

İşte şimdi GTA 6 somut bir şekilde karşımıza çıktı. 2013 yılında karşımıza çıkan GTA 5 ise PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanmıştı ve sadece 3 gün içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat yapmıştı.

Rockstar Games’in bir diğer video oyunu olan Red Dead Redemption’da görev alan Tim Neff ise çalıştığı işlere GTA 6 ‘da da görev aldığını duyurdu. Bu yüzden Neff’in GTA 6’da önemli bir karakteri canlandırması bekleniyor.

GTA 6’nın geliştirme aşamasındaki ilk somut görüntüleri paylaşıldı. Ancak piyasaya çıkması için biraz daha zaman var. GTA 6’nın, PlayStation ve Xbox için hazırlanması bekleniyor. Ayrıca oyunun, PlayStation 5’in çıkış oyunlarından biri olması da bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir