Gündem ile ilgili son dakika gelişmeleri gün içerisinde takip edemeyenler için gece bülteninde o günün önemli gelişmelerini ve son dakika haberlerini gün sonunda sizlere ulaştırıyoruz. Özet olarak okuyabilir veya detaylar için ilgili habere bakabilirsiniz.

8 Ocak günü yaşanan son dakika gelişmelerini ve en çok konuşulan gündem haberlerini sizler için derledik.

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tabipler Birliğine Sert Tepki! 👇

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, Tabipler Birliği’nin Turcovac açıklamasına tepki göstererek, ” “Erciyes Üniversitesi büyük bir kadro ile Turkovac aşısını yapıyor, icat ediyor. Adamlar diyor ki; böyle bir şey yok! Siz ne sahtekarsınız ya! Ne yalancısınız ya!” ifadelerini kullandı.

Detayları burada 👇:

2. Bakan Koca’dan Omicron Açıklaması! Kendinizi Koruyun

bakan koca son dakika aciklama

Bakan Koca açıklamasında, “Yeni varyanta bağlı Covid-19’u çoğu kişi hafif atlatıyor. Fakat şu var ki, onlardan biri olup olmadığınızı hastalığa yakalandıktan sonra anlayabilirsiniz. Kendinizi koruyun.” ifadelerini kullandı.

Detayları burada 👇:

3. Milli Eğitim Bakanı Özer Duyurdu! Mesleki Eğitim Açıklaması! Öğrenci Sayısı Arttı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den mesleki eğitim merkezleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özer, “Kısa sürede öğrenci sayısı yüzde 57 arttı.” ifadelerini kullandı.

Detayları burada 👇:

4. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Duyurdu! 3600 Ek Gösterge Müjdesi

Kamu personelinin yakından takip ettiği 3600 ek gösterge ile müjde gibi bir açıklama en yetkili isimden geldi. Ek gösterge, devlet memurlarının maaşlarını, emekli ikramiye ve maaşların hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Ek göstergesi 3600 olan bir memur, göstergesi 2 bin 500 olan bir memurdan emeklilikte daha fazla maaş ve ikramiye alabiliyor.

Detayları burada 👇:

5. Dünyada Omicron Kabusu Gittikçe Büyüyor! Ülkeler Alarma Geçti

Dünya genelinde toplam korona vaka sayısı 300 milyonu geçerken, Omicron varyantı sebebiyle vaka sayılarının üst üste rekor kırması ülkeleri alarm durumuna geçirdi.

Detayları burada 👇:

6. 15 Tatil (sömestr) Ne Zaman Başlayacak? Sömestr Tarihi

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma sona eriyor. 24 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayacak olan yarıyıl tatili 4 Şubat 2022 Cuma sona erecek.

Detayları burada 👇:

7. Çin’de 6.6 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi!

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Çin’in kuzeybatısında yer alan Çinghay eyaletinde 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Detayları burada 👇:

8. Bakan Koca’dan Net Mesaj! Omicronu Hafif Atlatırım Diyenlere Uyarı

7 Ocak Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 157 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısı ise 63 bin 214 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Omicron kaynaklı vaka artışları hastanelere henüz benzer düzeyde yansımadı. Fakat bu varyantın diğer varyantlarla karşılaştırıldığında daha az hasta ettiğini söyleyebilmek için elimizde yeterli veri yok. Hastalığı hafif geçiririm düşüncesiyle tedbirleri asla ihmal etmeyin” dedi.

Detayları burada 👇:

9. Şehirde Korona Olmayan Kalmadı! Bir İlde Kısıtlamaya Gidildi

Eskişehir Valiliği, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle kentte saat 24.00’ten sonra konaklama tesisleri ve yeme ­içme yerlerinde müzik yayınları ile nikah ve düğünlerde canlı müzik yapılmasının yasakladığını duyurdu.

Detayları burada 👇:

10. Bakan Koca Hastanelerdeki Son Durumu Açıkladı! Vaka Tablosunu Duyurdu

8 Ocak Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 141 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 66 bin 237 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni varyantın bulaşma kabiliyeti yüksek. Vakalar içinden hastaneye yatırılarak tedavi edilmesi gerekenlerin oranı ise şu an düşük görünüyor. Yani, gelişmeler hastanelerimize aynı oranda yansımadı. Bu, Omicron varyantının hasta etmediği anlamına gelmez. Kendinizi koruyun!” dedi.

Detayları burada 👇:

Son dakika gelişmeleri şimdilik bu kadar. Gelişmeler olursa yazı içerisine eklemeye çalışacağız ve güncel tutmaya özen göstereceğiz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER