Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra İçişleri Bakanlığı da yeni kararların olduğu genelgeyi yayımladı. Migros, A101, ŞOK ve BİM gibi zincir marketlerin çalışma saatleri de yeni genelge ile değiştirildi. Vatandaşlar Hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatlerini ise merak etti. Marketler kaçta kapanıyor? Marketler kaçta açılıyor? İşte hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri…Marketlerde hangi ürünler satılmayacak?

Markette ped satışı yasak mı? Bakanlık yetkilileri açıkladı

Markette ped satisi yasak mi

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, tam kapanma döneminde marketlerde satış yasağı getirilen ürünler arasında pedlerin olmadığını belirtti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan tam kapanmada İçişleri Bakanlığı genelgesiyle bazı ürünlerin satışına kısıtlama getirildi. Bazı marketlerde ped ve hijyenik ürünler reyonlarının da kapatıldığı görüntüler sosyal medyaya düştü.

Hürriye’ten Ece Çelik’in haberine göre İçişleri Bakanlığı yetkilileri, pedlerin hijyenik madde kategorisine girdiğini belirterek, “Öyle bir yasak yok” değerlendirmesinde bulundu.

Marketlerde yeni dönem başladı! Hangi ürünler satılmayacak?

marketlerde Hangi urunler satilmayacak

İçişleri Bakanlığı’nın marketlere yönelik genelgesi bugün yürürlüğe girdi. Alınan karar göre, süpermarket ve zincir marketler temel ihtiyaçlar dışında ürünler satılmayacak. İşte tüm detaylar.

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge ile marketlere bazı ürünlerin satışına kısıtlama getirmişti. Marketler, bugünden itibaren tam kapanma döneminde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak.

SATIŞI YAPILACAK ÜRÜNLER

Genelgeye göre marketlerde tüm yiyecek ve temizlik maddeleri satılabilecek. Bunların dışında da hayvan maması ve parfüm ile makyaj ürünleri dışında kozmetik satışı yapılabilecek.

SATIŞI YAPILMAYACAK ÜRÜNLER

Daha önce satışına kısıtlama getirilen alkollü ürünlerin yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye gibi ürünlerin satışı yapılmayacak.

MARKETLER KAÇTA KAPANIYOR, KAÇTA AÇILIYOR? MARKETLERİN GÜNCEL ÇALIŞMA SAATLERİ…

Marketler kacta kapaniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın önlemleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı da yeni genelgeyi yayımladı.

Vatandaşların ise yeni kararlardan sonra en çok araştırdığı konular arasında market çalışma saatleri yer aldı. A101, ŞOK ve BİM gibi zincir marketlerin çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi.

Tam kapanma sürecinin gelişiyle beraber market çalışma saatleri ile ilgili sorgulamalar yüksek oranda arttı. İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yayımlanan marketlerin çalışma saatlerine ilişkin genelgeye göre marketlerin açılış ve kapanış saatlerinde yeni bir düzenlemeye gidildi.

Alınan yeni kararlara göre Migros, BİM, A101, ŞOK gibi marketlerin güncel çalışma saatleri şu şekilde olacak; Zincir marketler bu süreçte saat 10.00’da açılacak. Marketler, hafta sonu ve hafta içi fark etmeksizin 10.00’da açılıp 17.00’a kadar hizmet verebilecek.

Pazar günleri ise zincir marketler kapalı olup hizmet vermeyecek. Bu süreçte vatandaşlar için evin en yakınındaki markete gitme zorunluluğu bulunacak. Evinden uzak konumda bulunan marketlere giden kişiler, tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanacak. Ayrıca marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışında diğer ürünlerin satışı da yasak olacak.

MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Marketler kacta aciliyor

Pazar günleri ise zincir marketler kapalı olup hizmet vermeyecek. Bu süreçte vatandaşlar için evin en yakınındaki markete gitme zorunluluğu bulunacak.

Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Marketler kacta aciliyor hafta ici

Evinden uzak konumda bulunan marketlere giden kişiler, tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanacak. Ayrıca marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışında diğer ürünlerin satışı da yasak olacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER