Bugün okullar tatil mi? sorusunun yanıtı yurtta kar yağışının devam ettiği bazı illerde yaşayan vatandaşlar tarafından 25 Mart Cuma günü de en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

25 Mart 2022 Cuma günü için valiliklerden yapılan açıklamalar ve konuya ilişkin ayrıntılar…

25 Mart Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi? Bugün Okullar Tatil Mi?

hangi illerde okullar kapandi

Bugün okullar tatil mi? 25 Mart Cuma (bugün) kar tatili olan şehirlere ilişkin son dakika gelişmeleri öğrenci ve veliler tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava olacak.

25 Mart 2022 Cuma günü okullarda son durum ve detaylar haberimizde.

25 MART CUMA HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonra 25 Mart Cuma günü birçok il ve ilçede okullar tatil edildi. İşte 25 Mart Cuma günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler…

ARDAHAN

Soğuk hava ve kar yağışı yurt genelinde etkili oluyor. Bazı il ve ilçelerde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.

Kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde yarın eğitim ve öğretime ara verildi. Ardahan’ın Göle ilçesinde kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

Bulut, bu nedenle Göle ilçesinde 25 Mart Cuma tüm okulları tatil ettiklerini belirterek, “Göle’de okullar bugün olduğu gibi yarın da tatil olacak. Çünkü kar ve tipi yeniden etkili olmaya başladı.” dedi. Bu arada, İlçe Özel İdare ekipleri ulaşımın aksamaması için çalışma başlattı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları,

Doğu Anadolu (Erzincan hariç), Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta ve Artvin çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 5°C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ 1°C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 3°C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -4°C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı, yarın (Cuma) öğle saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ 2°C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 7°C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA 4°C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER