Risk haritası bazı illerde yüz yüze eğitim kısmen de olsa başlamıştı. Kabine Toplantısı sonrasında kırmızı renk olan 58 il hakkında alınacak kararlar öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki hangi illerde okullar kapandı? İşte şehir şehir okulların açık olduğu yerler.

Hangi illerde okullar kapandı? İşte Şehir Şehir Okulların Açık Olduğu Yerler

hangi illerde okullar kapandi

Öğrenciler Kabine Toplantısı’nın ardından kırmızı renk olan 58 şehir hakkında alınacak kararları yakından takip ediyor. Risk haritası göz önünde bulundurularak bazı illerde yüz yüze eğitim kısmen de olsa başlamıştı. Peki hangi illerde okullar kapandı?

HANGİ İLLERDE OKULLAR KAPANDI? İŞTE İL İL OKULLARIN AÇIK OLDUĞU YERLER

KIRMIZI RENKLI ILLERDE OKULLAR ACIK OLACAK MI

Kabine Toplantısı’nın ardından eğitim öğretim takvimi ile ilgili yeni bir karar çıkmadı. MEB’den ise toplantı sonrası açıklama geldi. Bakanlıktan yapılmış olan yazılı açıklamada, “Eğitimde yerinde karar uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir.

Bu kapsamda; tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12’inci sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir. Ortaokul 5, 6 ve 7’nci sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet vermekte olan özel eğitim okul ve sınıflarının ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirilen açıklamanın devamında, “Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir” denildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER