Son yıllarda dünya genelinde boşanma oranları %251.8 artmış durumda. Harvard’daki araştırmacılar 45 yaş üstündeki insanların durumlarını incelediler.

Araştırmacılar 45 yaş üstündeki olanların verilerini incelediler

Harvard Arastirmasina Gore, Evliligin Durumu Kocanin Is Durumuna Bagli

Harvard profesörü tarafından yürütülen araştırmada, 6.300’den fazla çiftten veriler alındı. Verileri gözlemledikten sonra, çiftler pek çok sebepten dolayı tartışıp boşanmalarına rağmen, erkek işsiz olduğunda boşanma olasılıklarının % 30 arttığı tespit edildi.

Yarı zamanlı çalışan yada hiç işi olmayan erkeklerin boşanmaları daha yüksektir.

Kocanin Is Durumuna Bagli

Erkekler yarı zamanlı çalışması yada işsiz olması durumunda boşanma riskleri çok daha yüksek olmaktadır. Dahada detaya girince erkekler işsiz kaldıklarında evliliklerinde kavga ve gerginliğe yol açtığı gözlemlenmektedir.

Kadının işsiz olması boşanmaya yol açmıyor.

kadin Kocanin Is Durumuna Bagli

Günümüzdeki çoğu kadınların hem ev hemde iş yükü olunca çok meşgul olmaktadırlar. Kadının iş de olsun yada evde olsun bu sorun oluşturmuyor. Kadın çalışmasa bile evde iş yükü olduğundan dolayı bu durum bir soruna yol açmıyor. Kadının mali durumu boşanmalar üzerinde pek bir etkisi yoktur.

Bu arada, araştırmalar başka faktörleri dışarıda bırakıyor.

kadin Kocanin Is Durumuna Bagli webhakim

Bununla birlikte, her çiftin farklı olduğu gerçeği de göz önünde bulundurulmalıdır. Kadınların ekonomik bağımsızlıklarını ele almaya başladığı durumlarda ise boşanma sebepleri de olacağını ön görüyorlar.

İşinizin olması, eşler için eşit derecede önemlidir.

kari koca

Araştırmaya göre, finansal açıdan bağımsız olmak her iki taraf içinde olumlu ve cezbedici bir durumdur. Ekonomik açıdan sıkıntı yaşayanlar ise daha az cezbedici olmaktadır.

Kadınlara ve erkeklere finansal duruma göre puan verilmeleri istendi. Borçlu ve işsiz bir kişi hakkındaki görüşleri soruldu, iki tarafta olumsuz yanıtlar verdiler. Yalnız kadınların %75’i borçlu ve işsiz kişi ile çıkmayacaklarını bildirdiler.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://brightside.me/inspiration-relationships/according-to-a-harvard-study-the-strength-of-a-marriage-depends-on-the-husbands-job-status-795418/251
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!