Büyük boyutlu oyun indirmek istiyorsunuz ama Hata Kodu 495 hatası mı alıyorsunuz? Bunun için onlarca kez indirme işlemini başlatmanızın yanı sıra hem veri paketinizi boşaltmanıza hem de onca zaman kaybetmenize gerek yok. Sorunun çözümü oldukça basit. İşte Hata Kodu 495 hatası ve çözümü…

Google Play Hata Kodu 495 Nedir?

Aslında bu hatanın sizin cihazınızla pek bir alakası yok ve daha çok Google Play sunucularından kaynaklanıyor.

Peki koskoca Google Play sunucusunu mu düzelteceğiz? diye sormanıza gerek yok çünkü, sadece birkaç adımda buna gerek kalmayacak. Ve PUBG Mobile indirilemiyor hatası ile artık karşı karşıya kalmayacaksınız.

Google Play Store 495 Hatası Çözümü

Google Play hata kodu 495, daha çok PUBG, Fortnite, Apex Legends ve Asphalt 9 gibi yüksek boyutlu Android uygulamalarının ve oyunlarının yüklenmesinde karşımıza çıkıyor.

Peki nedir çözümü? Bunun için 4 farklı çözüm yolunu en etkiliden en az başvurmanızı gerektirecek yönteme doğru sıralayacak şekilde size sunuyoruz. İşte o 4 yöntem…

1. Google Play Store Verilerinizi Silmeyi Deneyin

hata kodu 495

495 hatası çözümü için en etkili yöntem, Google Play Store verilerinizi gözden geçirmeniz. Burada ön bellekteki verileri boşaltmanız ve orayı temizlemeniz gerekecek. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Adım 1: Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına geliniz. Buradan Uygulamalar kısmındaki Bildirimler sekmesini veya yine “Uygulamalar” seçeneğini tıklayınız.

Adım 2: Bu kısımda, tüm uygulamalar listelenecektir. Listenin orta kısımlarında “Google Play Store” uygulamasını bulacaksınız. Bu uygulama, sisteminize otomatik olarak yüklendiği için bulmama gibi bir durum yok. Aksi takdirde, satıcınızla iletişime geçiniz.

Adım 3: Uygulamaya geldiğinizde “Verileri ve Ön Belleği temizle” kısmına tıklayınız ve birkaç saniye bekleyiniz.

Adım 4: Bu işlemin aynısını, “Google Play Hizmetler” uygulaması için de aynı şekilde yapınız. Bunu da aynı yerde bulacaksınız. Çok büyük ihtimalle, bundan sonra artık Hata Kodu 495 sorunu ortadan kalkacak. Eğer halen bu hata devam ediyorsa; bir sonraki yönteme geçiniz.

2. Google Hesabınızı Kaldırıp Tekrar Tanımlamayı Deneyin

hata kodu 495

495 kodu hatası çözümü için deneyebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de Google hesabınızı kaldırıp tekrar aynı hesapla giriş yapmaktır. Bunun için Google Play uygulamasına gidip aşağıdaki adımları takip ediniz.

Adım 1: Google Play uygulamasının sol kısmında yer alan “Ayarlar” kısmına giriniz. Buradan kullanıcılar ve hesaplar kısmına tıklayınız.

Adım2: Google ile ilişkilendirilen senkronize edilmiş hesaba tıklayarak “Hesabı Kaldır” sekmesine tıklayınız.

Adım3: Telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından aynı yere geldiğinizde “Hesap Ekle” kısmına eski hesabınızı girin. Artık, Google Play Store 495 hatası almayacaksınız.

Eğer halen alıyorsanız; 3. Yönteme geçiniz.

3. VPN Yükleyerek Giriş Yapın

hata kodu 495

Eğer halen sorun devam ediyorsa; herhangi güçlü bir VPN uygulaması yüklemeyi deneyin. Bunun için VPNBook veya Touch VPN gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz.

VPN uygulaması, size farklı bir ülke IP’si kullanarak Google Play Store’a girmenizi ve veri yüklemenizi sağlayacak. Google Play Store’a girmeden önce bu uygulamayı Uygulamalar kısmında aktive etmeyi unutmayın. Bazı durumlarda uygulamanın kendi arayüzünde de giriş sekmesi olabilir.

Halen Hata Kodu 495 sorunu devam ediyorsa; son yönteme geçiniz.

4. Mirror Kullanarak Uygulamanızı İndirmeyi Deneyebilirsiniz

hata kodu 495

Eğer bu oyunu muhakkak indirmek ve oynamak istiyorsanız; size kökten bir çözüm olması adına APKMirror üzerinden indirmenizi önerebiliriz. APK Mirror, size herhangi bir Android uygulaması için APK dosyası sunarak yüklemenizi sağlar.

Bu site, oldukça güvenilirdir ve herhangi bir Spma, Truva atı veya Virüs içermez. Tüm dosyalar, kontrol edilerek ve test edilerek buraya yükleniyor. Bu yüzden gönül rahatlığı ile yükleme yapabilirsiniz.

Lütfen halen sorununuz devam ediyorsa; aşağıdaki kısımda bize sorunu belirtiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

Play store telefonumdan silindi nasil yuklerim