Korona virüs Covid-19 küresel salgını dünyaya yayılmaya devam ederken, pek çok kişi bahara ve yaza girdiğimizde virüsün durumu ne olacağını soruyor.

İnfluenza gibi diğer viral solunum yolu hastalıkları mevsimseldir, bu durumda ilkbahar ve yaz aylarında azalır. Fakat gripten farklı olarak, hiç kimse Covid-19’dan ne bekleyeceğini bilmiyor.

Korona Virüs İle Sıcaklar Arasında Bağ Var Mı?

korona virus sicaklik etkisi

Mayo Clinic bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr.Tosh, daha önceki salgınlar hakkında bildiklerimize dayanarak, birkaç olası sonuç olduğunu söylüyor.

“2003’te şiddetli akut solunum sendromu (SARS) ciddi bir salgına neden oldu fakat burada gördüğümüz büyüklükte değildi. Hava ısındıkça virüsün tutumunu inceledik ve ona göre hamleler yaptık ve virüsü tamamen yok ettik.

Geçmişte Salgınlar Vardı ve Hepsi Kayboldu! Covid-19 Biraz Farklı

coronavirus webhakim

” Dr.Tosh  “Kuş gribi salgınına baktığımızda, bunlar ortaya çıkar başa çıkarız, arada bir yeniden ortaya çıkar, daha sonra kaybolur. Başka salgına baktığımızda Orta doğu solunum sendromunun (MERS) Orta doğu’da endemik olduğunu” söylüyor.

Ayrıca Tosh, “Bu üç salgına baktığımızda kontrol altına alındı. Fakat bu korona virüs ne olacağı belli değil, ileriye bakıp görmemiz gerekecek” dedi.


Kaynak : https://medicalxpress.com/news/2020-03-covid-weather.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER