Hayatınızı Kolaylaştıracak 4 Sırt Çantası Modeli

Ana Sayfa Blog Hayatınızı Kolaylaştıracak 4 Sırt Çantası Modeli
Ayşe Nur Şafak   Hayatınızda hiç arkasında kaykay taşınabilen bir sırt çantanız ya da sırtınızda taşıyabileceğiniz sırt çantası görünümlü bir kasanız oldu mu? Başta bunlar sadece bir hayalden ibaret gibi gelse de sizlere tanıtacağım çantalar sayesinde bu özelliklere sahip olabilirsiniz.

1-LOC TOTE FLAK SACK – SIRTINIZDA KİŞİSEL KASANIZI TAŞIYIN

 

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1742

Loc Tote’nun Flak Sack adlı çantası sayesinde eşyalarınız artık güvende. Rahat ve konforlu kullanımıyla içiniz rahat bir şekilde gezebileceğiniz nadir çantalardan. Ağız kısmındaki büzgü sistemiyle daha çok spor görünüm katan çanta, iş hayatında genellikle tercih edilmese de günlük hayatınızda sık sık kullanılabilecek bir modele sahip.

 

GÜVENLİ KİLİT SİSTEMİ

Kilitleme bandını çekin, bağlamak istediğiniz yere dolayın ve kilitleyin. Yapmanız gerek şey bu kadar basit. Çelik takviyeli koparılamaz kilitleme bandı ve kilidi sayesin eşyalarınızın çalınmasını imkansız hale getirir.

DIŞ ETKİLERE KARŞI DAYANIKLI

Ultra yüksek molekül ağırlıklı polietilenin(UHMWPE) maddesiyle, son teknoloji ürünü elyaflardan oluşan çift katlı yapısı sayesinden kurşunu geçirmez. Herhangi bir kesici ve delici aletle yırtılmaz. Kişisel eşyalarınızın güvende kalmasını sağlar.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1744

 

RFID ÖZELLİĞİYLE HIRSIZLIĞA KARŞI EXTRA KORUMA

RFID özellikli kredi kartlarınızın çalınmasını engellemek için özel kalkan sertifikalı RFID engelleme malzemesinden yapılmış geniş iş cebi sayesinde kredi kartı, pasaport, anahtar kart vb. eşyalarınızı elektronik yankesicilerden korur.

SUYA ve LEKEYE KARŞI DAYANIKLI

Su geçirmez yapısı sayesinde elektronik çihazlarınız ve kişisel eşyalarınız güvende kalır Üstüne bir şey dökmeniz durumunda leke bırakmaz. Ayriyeten içinde suya dayanıklı bir cebi daha bulunmaktadır. Bu cep sayesinde su şişesi gibi çantanızın içinde dökülebilecek sıvı akışkanlara karşı eşyalarınızı korur.

 

GÖGÜS KEMERİ BULUNDURUR

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1741

Halat kolların bulunduğu kısımda deriden bir göğüs kemeri bulunur. Kemer halatları göğüsünüzde ortalanmış halde tutar. Bu sayede çantanın ağırlığı eşit şekilde omuzlarınıza dağıtılır. Çantanızı çıkarmak istediğinizde göğüs kemerini çıt çıtından açarak çıkartabilirsiniz.

Ayrıca çanta, UV ışınlara karşı dayanıklıdır. Lateks ve gluten içermez.

Loc Tote Flak Sack’ in piyasa fiyatı 149$ yani 534 TL değerinde.

 

2- BOBBY ANTİ-THEFT SIRT ÇANTASI

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1732

XD Desing’in en iyi sırt çantalarından biri olan Body Anti-Theft, sırt çantası olmanın yanı sıra birçok özelliği sayesinde endişelenmeden bir gün geçirmenize yardımcı olur.

6 KATLI ÖZEL KORUMA

Kesilmeye dayanıklı 6 katlı malzemesi ve su tutmayan yapısıyla eşyalarınızı gün boyu endişe etmeden taşıyabilirsiniz.

 

GİZLİ FERMUAR KAPAKLARI

Gizli fermuar kapakları, çantaya dokunulmaz özelliği katmakta. Hırsızlar eşyalarınıza ulaşmak istediğinde yüzlerindeki şaşırma ifadesiyle ellerinin boş kalacağından emin olabilirsiniz.

 

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1745

 

 KOL VE SIRT BÖLGESİNDEKİ KÜÇÜK CEPLER

Kol bölgesindeki küçük cebi sayesinde kredi kartı veya paranıza ihtiyacınız oluğunda rahatça ulaşmanızı sağlar.  Ayriyeten RFID kart sahibiyseniz korkmanıza gerek yok. Çünkü kart gözleri RFID hırsızlığını engelleyici özelliğe sahiptir

Gözleri sadece kollarında olsa iyiydi. Bir de sırt bölgesinde elinizi attığınızda ulaşabileceğiniz gözlere sahip. Gözlerden büyük olanı pasaport, kimlik gibi yanınızda taşımanız gereken evrakları bulundurabileceğiniz boyutta tasarlanmıştır. Küçük yan cep bölümüyse telefonunuzu koyabilmeniz için tasarlanmıştır.

Ek olarak sırt bölümünde valizinizin çekecek bölümüne geçirmeniz için bagaj kayışı da bulunmakta.

 Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1731

GECE KORUMASI

Sırt çantasının diğer bir özelliği ise gece bisiklet binmeyi sevenlere özel tasarlanmış gece korumasıdır. Aydınlatıcı kumaş oluşan gece koruması, arabaların sizi daha rahat görmesini sağlar. Böylelikle güvenli bir şekilde sürüş yapabilirsiniz.

YOLDAKİ KURTARICINIZ

Bobby anti-theft sırt çantası, yolda şarjınız bittiğinde kurtarıcınız haline de gelebiliyor. Tek yapmanız gereken powerbankinizi içten şarj yerine bağlamak. Daha sonrasında çantanızın yan bölmesinde bulunan usb girişiyle telefonunuzu rahatlıkla şarj edebilmenize yardımcı olur. Bu sayede powerbankinizi elinizde taşıma derdinden de kurtulursunuz.

İÇ TASARIMI

Çantanın iç kısmına bakacak olursak eşyalarınızı düzenli koyabilmenizi sağlayan bir çok göze sahip. Çok gözlü yapısı en çok üniversite öğrencilerinin işine yarayacak gibi. Hem pc’nizi hem tabletinizi hem de kitaplarınızı alabilecek kapasiteye sahip olması bu çantayı daha özel ve daha kullanışlı yapmakta. Açıkçası bu çantalar arasından birini seçmemi isteseler kesinlikle bunu seçerdim.  Sahip olmak istediğiniz her şeye sahip bir çanta. Tıpkı hayal gibi…

Bu arada çanta isterseniz 90, isterseniz 180 derece açılır. Bu sayede eşyalarınızı rahat bir şekilde yerleştirmenize yardımcı olur.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1730

Şimdi gelelim bu sırt çantasının piyasa fiyatına.  Piyasa fiyatı amazon.com‘ da 95$ yani 340 TL. Açıkçası çanta bu kadar paraya değecek cinsten.

3- UNITY SKATEBOARD SIRT ÇANTASI

Açıkçası hayatımda gördüğüm en ilginç sırt çantası. Ben böyle bir şey görmedim. Hiç sırt çantanıza kaykayın yapıştığını gördünüz mü? Senelerdir orijinal şeyler kullanmakta üstüme yoktur ama böyle bir çantayla ilk kez karşılaşıyorum doğrusu.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1738

Çanta UNİTY markasının kaykay severlere özel üretimidir. Kaykayınızın doğrudan çantanıza yapışmasını sağlayan kavis şeklindeki materyalden yapılmıştır. Her sırt çantası, UNİTY markalı bir logo yaması taşır.

KOLAY TAŞIMA, EKSTRA KONFOR

Skateboard sırt çantası kaykaycıların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Çünkü hem rahat hem de kolayca kaykayınızı taşıyabilmenizi sağlar. Kaykaycıların tercihi bu çanta, 17 ıb’ye kadar her türlü boyuttaki kaykayları taşıyabilmektedir.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1737

 

 

YUMUŞAK YAPIŞKANLI KANCA

Skateboard sırt çantası son dere ince Endüstriyel Mukavemetli Velcro Yapışkanlı Kanca’ya sahiptir. Bu kanca çantada mevcut olmasının yanı sıra kaykayınıza yapıştırmanız için gerek bir yapışkanı da yanına verilir. Tek yapmanız gereken yapışkanın kağıdını çıkarıp kaykayınızın üst yüzeyine yapıştırmak.

TELEFONUNUZU RAHATÇA TAŞIYIN

Unity Skateboard sırt çantasının kol bölmesi de kavis şeklindeki materyali sayesine telefonunuzu yapıştırabilir ve kaykayınıza binerken düşmesini engelleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için tek yapmanız gereken çantanızın yanında gelen telefon eklentisi soymak ve telefonunuzun arka kısmına yapıştırmak. Bu sayede telefonunuzu omuz askısında taşıyabilirsiniz.

İÇ TASARIMI

Skateboard Sırt Çantası’nın iç kısmında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gözler bulunmaktadır. İçindeki ekstra yastıklı kılıfı sayesinde ipad/dizüstü bilgisayarınızı güvenli bir şekilde taşımanıza yardımcı olur. Ekstra koruma sağlar. Klasörler, kalemle vb. eşyalarınız için ayrı ayrı bölmeleri de bulunmakta. Ayriyeten sırt çantası bir tarafı esneyebilen su şişesi gözüne de sahiptir.

 

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1739

 

Skateboard Sırt Çantası’nın Unity.com‘daki  piyasa fiyatı şimdilik 39,99$ yani 144TL

4- ASTER-DÜNYA’NIN EN GÜVENİLİR BİSİKLETCİ ÇANTASI

Aster sırt çantası, bisiklet severler için özel üretimdir. Geceleri bisiklet kullanan biriyseniz kesinlikle tercih etmeniz gereken bir çanta. Kısacası Aster gece görünümü kolaylaştırır, kazaları azaltır ve hayat kurtarır.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1747

Özellikler;

  • Ön tarafında bulunan ışıkları sayesinde siz bisiklet binerken en karanlık sokakta bile görülmenizi yardımcı olur.
  • Yan profil ışıkları, sizi yan taraftan bile görünür kılar.
  • Ön yüzünde fren lambaları mevcuttur. Bu sayede geceleyin bisiklete binerken fren yaptığınızda Sidekick(kol-çubuk ünitesi) tarafından lambayı görevlendirir. Böylece fren yaptığınız belli olur.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1736

  • Yön çubuk ünitesi sayesinde aynı bir araba gibi sağ ve sol sinyalleri verebilme özelliği sağlar. Yön çubukları bisiklet direksiyonuna takılır. Böylelikle döneceğiniz zaman lambaları harekete geçirir ve size güvenli dönüş imkanı sağlar.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1735

  • Arabalardaki arka görünüş aynalarından fark edilebilmeniz için omuz askılarında ön farlar bulunur.  Öndeki çubuk ünitesinden bu ışıkları yakıp kapatabilirsiniz.

SIDEKİCK VE MOBİL APP KONTROLLERİ

Aster sırt çantası, eklentilerin işlevselliğini sağlamak için Lumos Aster mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ışık ayarlarınızı kontrol etmek, düşük pil uyarıları almak ve hırsız önleme özelliğini etkinleştirmek için kullanabilirsiniz.

Lumos Aster mobil uygulamanız sayesinde telefonunuzu  Bluetooth Smart ile  Sidekick’inize bağlayabilirsiniz. Işık özellikleri Sidekick’in kendisinden -uygulamaya ihtiyaç duymadan- açabilirsiniz.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1733

 ÇARPMA SENSÖRÜ

Sidekick, bisikletinizin direksiyonuna takılır ve yüksek darbe çarpmalarında sensörü aktif hale getirir. Böylece telefonunuzdan “İyi misiniz?” diye bir ses gelir. Bu sesli iletiye belli bir süre içinde cevap vermediğiniz zaman alarm sistemi yapılandırılır. App, acil durum servislerine koordinatınızı iletir. Bu sayede yardım ekibi sizi bulur. Bu özellik gerekmedikçe devre dışı bırakılabilir.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1743

TASARIMI

Aster iki farklı renk çeşidine sahiptir. Zarif ve keskin görünümü ile adeta ortalığı yakıp kavurur.

 

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1734

Aster’ın banliyölere özel bölümleri vardır.  Minimalist kask tutucu, U kilit tutacağı, fermuarlı şişe cebi, yağmurluk ve acil durum yuvası ve ayakkabı bölmesine  sahiptir. Acil durum yuvası sayesinde kaza durumunda acil yardım setine ve acil irtibat numaralarına rahatlıkla ulaşmanızı sağlar.

 

Çantaya şarj cihazı, kıyafet, küçük aygıtlar, kitaplar, bisiklet aletleri ve yedek parçaları, yağmurluk, 1 lt su şişesi ve hatta öğle yemeğiniz ile 15.6 inçlik bir dizüstü bilgisayarınızı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1740

Kolay paketleme yöntemiyle kolaylık sağlar. Aster Sırt Çantası su geçirmez TPU kaplamalı dış cepheye ve su geçirmez fermuarlara sahiptir. Ayriyeten su ve lekelerin yüzeyden akmasını sağlayan yapısıyla temizliği kolaylaştırır.

Hayatınızı-Kolaylaştıracak-4-Sırt-Çantası-Modeli-webhakim-p-1746

Piyasa fiyatı şimdilik 149$ yani 534 TL.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir