Fransa’da akıl olmaz bir olay yaşandı. Fransa’da sınıfta öğrencilerine Hazreti Muhammed karikatürü gösterdiği iddia edilen bir tarih öğretmeni okul çıkışında kafası kesilerek öldürüldü.

Hazreti Muhammed karikatürü gösterdiği iddia edilen bir öğretmen kafası kesilerek öldürüldü

fransa teror saldirisi

Paris şehrinde sınıfta öğrencilerine Hazreti Muhammed karikatürü gösterdiği iddia edilen bir tarih öğretmeni okul çıkışında kafası kesilerek öldürüldü. Bu olaydan sonra ise saldırganın daha sonra polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Bir polis yetkilisi, bir bıçak ve airsoft tabancasına sahip olan zanlının, ekipmanlarını bırakma emirlerine cevap vermemesi ve harekete geçmesi üzerine erkek öğretmenin öldürüldüğü yerden yaklaşık 600 metre uzakta vurularak öldürüldüğünü belirtti.

Menfur Terör Saldırısı

terör saldırısı

Paris’in kuzey batısındaki Conflans-Sainte-Honorine banliyösünde yerel saatle 17.00 sularında meydana gelen olayla ilgili olarak terör saldırısı soruşturması başlatıldı.

Eğitim Bakanı Jean Michel Balnquer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında mesajında, öğretmenin öldürülmesinin Fransa Cumhuriyeti’ne saldırı olduğunu ifade etti. Bakan, “İslamcı terörizme” tek cevabın birlik ve katılık olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bölgeyi ziyaret edeceği, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in ise Fas ziyaretini yarıda keserek Paris’e dönme kararı aldığı bildirildi. Parlamentoda milletvekilleri öğretmenin anısına saygı duruşunda bulundu ve “menfur terör saldırısını” kınadı.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/paris-teacher-killed-beheaded-after-allegedly-showing-muhammed-caricatures/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER