Korona virüs dönemlerinde, çoğu kişinin evini ofise çevirip çalıştığı bugünlerde müjdeli haber, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’dan geldi. Her eve yüksek hızlı internet müjdesini verdi. Bilindiği üzere okulların kapatılması, bazı günlerde sokağa çıkma kısıtlamasının gelmesi, bir çok kişinin de evlerde çalıştığı pandemi günlerinde Bakan internet hızının artacağını söyledi. Gelin detaylara bakalım.

Her Eve Hızlı İnternet Tam 100 Mbps!

her eve hizli İnternet

Ülke genelinde internet hızından dolayı pek çok farklı sorun yaşanmaktadır. Bunlardan bir tanesi beklemekten sıkılıp yapacağımız işi yarıda bırakabiliyoruz. Teknoloji çağında olduğumuz devirde oysaki; hızın önemi çok yüksek, erken internete bağlanması, yükleme hızı bunlar işlerin erken bitmesinde, çağımızda çok önemli rol oynamaktadır.

İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde internet hızı iyi olmasına karşın, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde internet hızında problemler ortaya çıkmaktadır. Buda internet kullanıcılarını büyük sıkıntıya sokmaktadır. Hızın çok önemli olduğu devirde çözüm Bakan’dan geldi.

Bakan’dan İnternet Müjdesi!

her eve hizli İnternet mujdesi

Her Eve Hızlı internet tam 100 Mbps! Bakan Adil Karaismailoğlu, ”2023’te, her yerden herkese geniş bant ilkesiyle hareket ederek, bütün evlere en az 100 Mbit/saniye hızda geniş bant erişimi sağlamayı hedefliyoruz” dedi. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, en kuytuda olan evlerde bile 3 yıl boyunca 100 Mbps internet kullanılabilir. İnternet hızının önemli olduğunu düşündüğümüzde teknoloji adına çok büyük gelişmelerden hiç kuşkusuz en önemlisidir.

İnternet kullanıcıları bu salgın günlerinde interneti doyasıya kullanabilirler. Yalnız, internetin belirli hıza çıkması için alt yapınızın buna elverişli olması gerekebilir. Çünkü, bakanlık her ne kadar 100 Mbps internet vereceğini söylesede, binadaki tesisatlara karşı düzenleme yapmamaktadır. Eğer bunlara karşı internet hızınız yine de düşük kalıyorsa, evlerde veya ofislerdeki tesisatlarda problem olma ihtimali yüksektir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!