Avrupa’dan açıklamalar peşi peşine gelmeye devam ediyor.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, artan enflasyon rakamlarını endişe verici olduğunu ve bunun herkesi etkileyeceğini belirtti.

Rutte, “İlerleyen zamanlarda hepimiz biraz fakirleşeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hollanda Başbakanı’ndan Flaş Açıklamalar

Hollanda Basbakani

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, her cuma yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Rutte, ülkede herkesin ilerleyen zamanda biraz daha fakirleşeceğini söyledi.

Müthiş yüksek bir enflasyonla karşı karşıyayız.

Mart ayı enflasyon rakamının 11,9’a yükselmesinin “endişe verici” olduğunu belirten Rutte, “Müthiş yüksek bir enflasyonla karşı karşıyayız.

Tabii bu birçok kişiyi etkiliyor. İlerleyen zamanda hepimiz biraz daha fakirleşeceğiz. Bu gerçekten olacak. Bu konuda net olmalıyız.” dedi.

Enflasyon o kadar korkunç yüksek

Rutte, Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarına etkisini bu yıl herkesin ciddi şekilde hissedeceğine dikkati çekerek “Enflasyon o kadar korkunç yüksek ve enerji fiyatları o kadar hızlı yükseliyor ki Hollanda’ya verilecek en dürüst mesajım, hükûmetin bunların hepsini çözemeyeceğidir.

Etkilerini bu yıl hepimiz toplu olarak hissedeceğiz. Gerçekten hep birlikte hissedeceğiz. Hepimizin cüzdanlarımızı akıllıca kullanması gerekiyor.” ifadesini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER